Keawork Holding ApS

CVR 41821426 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Keawork Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hinnerup. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 613 t.kr. og et resultat på 121 t.kr..

Konkursrisiko for Keawork Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41821426
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(5 år)
Adresse
Lavritsdalsvej 11
8382 Hinnerup
Kommune
Favrskov
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Compu Revision A/SGodkendt Revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad97,1 %
Likviditetsgrad1.796 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen2
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-6.875 kr.-6.738 kr.-6.274 kr.
Årets resultat121 t.kr.206 t.kr.132 t.kr.
Egenkapital613 t.kr.560 t.kr.415 t.kr.
Aktiver i alt631 t.kr.601 t.kr.434 t.kr.
Likvider206 t.kr.114 t.kr.–
Kortfristet gæld18 t.kr.42 t.kr.–
Skyldig skat14 t.kr.37 t.kr.–
Gns. ansatte01–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Compu Revision A/SGodkendt Revisionsaktieselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202536
01.01.2024 – 31.12.202450
01.01.2023 – 31.12.202351
01.01.2022 – 31.12.202239
05.11.2020 – 31.12.202140

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Bjarke Bertel KrarupNuværende
StifterBjarke Bertel KrarupNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Lavritsdalsvej 11, 8382 Hinnerup

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Favrskov

Spørgsmål og svar om Keawork Holding ApS

Er Keawork Holding ApS gået konkurs?

Nej, Keawork Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Keawork Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Keawork Holding ApS?

Keawork Holding ApS har senest anvendt Compu Revision A/SGodkendt Revisionsaktieselskab.

Hvornår blev Keawork Holding ApS stiftet?

Keawork Holding ApS blev stiftet 5. november 2020.

Hvad er egenkapitalen i Keawork Holding ApS?

Egenkapitalen var 613 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.