StepUp Health ApS
CVR 41781505 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
StepUp Health ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aalborg SV. Virksomheden er registreret i branchen fremstilling af elektronik til husholdninger. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.03.2026) viser en egenkapital på 1,2 mio. kr. og et resultat på 324 t.kr..
Konkursrisiko for StepUp Health ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 41781505
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (6 år)
- Adresse
- c/o Charles-Henri Gayot, Anna Anchers Vej 204, 2. th
9200 Aalborg SV - Kommune
- Aalborg
- Branche
- Fremstilling af elektronik til husholdninger (264000)
Konkurser i branchen: Fremstilling af udstyr til måling, afprøvning, navigation og kontrol - Selskabskapital
- 40 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 5 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 76,7 % |
| Likviditetsgrad | 44 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 597 t.kr. | 945 t.kr. | -11 t.kr. |
| Årets resultat | 324 t.kr. | 255 t.kr. | -11 t.kr. |
| Egenkapital | 1,2 mio. kr. | 829 t.kr. | 574 t.kr. |
| Aktiver i alt | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 574 t.kr. |
| Likvider | 291 kr. | 4.461 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 187 t.kr. | 261 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 1 | 2 | – |
Seneste regnskab: Reporting class B · revisors erklæring: No audit assistance.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.04.2025 – 31.03.2026 | 183 | ||
| 01.04.2024 – 31.03.2025 | 184 | For sent | |
| 01.04.2023 – 31.03.2024 | 159 | ||
| 01.04.2022 – 31.03.2023 | 188 | For sent | |
| 22.10.2020 – 31.03.2022 | 182 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Laurynas Zubavicius | ||
| Ejer (100 %) | CH Gayot Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | CH Gayot Holding ApS | ||
| Ejer (25 %) | Laurynas Zubavicius | ||
| Ejer (67 %) | CH Gayot Holding ApS | ||
| Stifter | CH Gayot Holding ApS | Nuværende |
Adressehistorik (1 flytninger)
| c/o Charles-Henri Gayot, Anna Anchers Vej 204, 2. th, 9200 Aalborg SV | |
| Fruebjergvej 3, 2100 København Ø |
Tidligere navne
| StepUp Health ApS | – nu |
| IoT Inventions ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- CH Gayot Holding ApS Aktiv
- Gayot Holding ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Aalborg
- Densen Audio ApS Gandrup
- Ambitious Audio Design ApS Aalborg Øst
- BagTrack mm. IVS Aalborg SV
- AAVIK ACOUSTICS ApS Aalborg
- HOUSE IN CONTROL A/S Aalborg
- KRAACK ApS Aalborg Øst
- TOMMERUP BYGNINGSKERAMIK A/S Aalborg
Spørgsmål og svar om StepUp Health ApS
Er StepUp Health ApS gået konkurs?
Nej, StepUp Health ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for StepUp Health ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev StepUp Health ApS stiftet?
StepUp Health ApS blev stiftet 22. oktober 2020.
Hvad er egenkapitalen i StepUp Health ApS?
Egenkapitalen var 1,2 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. marts 2026.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.