Stagaard Holding ApS

CVR 41653698 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Stagaard Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense M. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 5 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 293 t.kr. og et resultat på 275 t.kr.. Direktør: Morten Stagaard.

Konkursrisiko for Stagaard Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41653698
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(6 år)
Adresse
Engvej 22
5230 Odense M
Kommune
Odense
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
MunkStrunge
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 5
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad99,0 %
Likviditetsgrad9.868 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste75 t.kr.-4.233 kr.-4.993 kr.
Årets resultat275 t.kr.-4.232 kr.-4.981 kr.
Egenkapital293 t.kr.18 t.kr.23 t.kr.
Aktiver i alt296 t.kr.21 t.kr.23 t.kr.
Likvider296 t.kr.1.272 kr.–
Kortfristet gæld3.000 kr.3.000 kr.–
Gns. ansatte00–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · MunkStrunge.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202563
01.01.2024 – 31.12.2024112
01.01.2023 – 31.12.202374
01.01.2022 – 31.12.202275
04.09.2020 – 31.12.2021143

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørMorten StagaardNuværende
Ejer (100 %)Morten StagaardNuværende
StifterMorten StagaardNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Morten Stagaard – 2 andre selskaber

Adressehistorik (0 flytninger)

Engvej 22, 5230 Odense M

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om Stagaard Holding ApS

Er Stagaard Holding ApS gået konkurs?

Nej, Stagaard Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Stagaard Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Stagaard Holding ApS?

Morten Stagaard er direktør i Stagaard Holding ApS.

Hvem er revisor for Stagaard Holding ApS?

Stagaard Holding ApS har senest anvendt MunkStrunge.

Hvornår blev Stagaard Holding ApS stiftet?

Stagaard Holding ApS blev stiftet 4. september 2020.

Hvad er egenkapitalen i Stagaard Holding ApS?

Egenkapitalen var 293 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.