Marie Marolles Pengetank ApS

CVR 41472987 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Marie Marolles Pengetank ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Horsens. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 658 t.kr. og et resultat på 115 t.kr.. Direktør: Marie Swane Krustrup.

Konkursrisiko for Marie Marolles Pengetank ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41472987
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(6 år)
Adresse
Skolesvinget 108A
8700 Horsens
Kommune
Horsens
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Roesgaard
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad99,2 %
Likviditetsgrad2.255 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-8.812 kr.-6.563 kr.
Årets resultat115 t.kr.37 t.kr.
Egenkapital658 t.kr.611 t.kr.
Aktiver i alt663 t.kr.616 t.kr.
Likvider118 t.kr.–
Kortfristet gæld5.242 kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Roesgaard.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025110
01.01.2024 – 31.12.2024146
01.01.2023 – 31.12.2023171
01.01.2022 – 31.12.2022142
01.01.2021 – 31.12.2021164
29.06.2020 – 31.12.2020165

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørMarie Swane KrustrupNuværende
Ejer (100 %)Marie Swane KrustrupNuværende
StifterMarie Swane KrustrupNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Skolesvinget 108A, 8700 Horsens
Apollovej 53, 8700 Horsens

Lignende virksomheder i Horsens

Spørgsmål og svar om Marie Marolles Pengetank ApS

Er Marie Marolles Pengetank ApS gået konkurs?

Nej, Marie Marolles Pengetank ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Marie Marolles Pengetank ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Marie Marolles Pengetank ApS?

Marie Swane Krustrup er direktør i Marie Marolles Pengetank ApS.

Hvem er revisor for Marie Marolles Pengetank ApS?

Marie Marolles Pengetank ApS har senest anvendt Roesgaard.

Hvornår blev Marie Marolles Pengetank ApS stiftet?

Marie Marolles Pengetank ApS blev stiftet 29. juni 2020.

Hvad er egenkapitalen i Marie Marolles Pengetank ApS?

Egenkapitalen var 658 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.