Renest Rengøring ApS

CVR 41148314 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Renest Rengøring ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kastrup. Virksomheden er registreret i branchen almindelig rengøring i bygninger. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 770 t.kr. og et resultat på 314 t.kr..

Konkursrisiko for Renest Rengøring ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Vækst i bruttofortjeneste0%–10% · konkursrate 3,5 %0,39×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
41148314
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(6 år)
Adresse
Capellas Alle 14
2770 Kastrup
Kommune
Tårnby
Branche
Almindelig rengøring i bygninger (812100)
Konkurser i branchen: Almindelig rengøring i bygninger
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad36,8 %
Likviditetsgrad152 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste10,5 mio. kr.10,0 mio. kr.
Årets resultat314 t.kr.323 t.kr.
Egenkapital770 t.kr.705 t.kr.
Aktiver i alt2,1 mio. kr.2,1 mio. kr.
Likvider16 t.kr.–
Kortfristet gæld1,3 mio. kr.–
Gns. ansatte23–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025167
01.01.2024 – 31.12.2024146
01.01.2023 – 31.12.2023164
01.01.2022 – 31.12.2022173
01.01.2021 – 31.12.2021181
01.01.2020 – 31.12.202036

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Renest Rengøring Holding ApSNuværende
Ejer (100 %)Hanne Birthe Nielsen
RevisorGrant Thornton, Godkendt RevisionspartnerselskabNuværende
StifterHanne Birthe NielsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Capellas Alle 14, 2770 Kastrup

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Tårnby

Spørgsmål og svar om Renest Rengøring ApS

Er Renest Rengøring ApS gået konkurs?

Nej, Renest Rengøring ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Renest Rengøring ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Renest Rengøring ApS?

Renest Rengøring ApS har senest anvendt Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Renest Rengøring ApS stiftet?

Renest Rengøring ApS blev stiftet 7. februar 2020.

Hvad er egenkapitalen i Renest Rengøring ApS?

Egenkapitalen var 770 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.