BHNL Holding ApS

CVR 40809104 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

BHNL Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hvidovre. Virksomheden er registreret i branchen investering for egen regning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 4,6 mio. kr. og et resultat på 148 t.kr..

Konkursrisiko for BHNL Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Andre selskaber på samme adresse20–100 · konkursrate 10,2 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Antal revisorer (historisk)2 · konkursrate 4,6 %0,52×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40809104
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
Hammerholmen 18, 1.
2650 Hvidovre
Kommune
Hvidovre
Branche
Investering for egen regning (649910)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad99,6 %
Likviditetsgrad380 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen32
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-2.500 kr.632 t.kr.
Årets resultat148 t.kr.747 t.kr.
Egenkapital4,6 mio. kr.4,6 mio. kr.
Aktiver i alt4,6 mio. kr.4,6 mio. kr.
Likvider9.883 kr.–
Kortfristet gæld18 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Beierholm.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202564
01.01.2024 – 31.12.202450
01.01.2023 – 31.12.202345
01.01.2022 – 31.12.202226
01.01.2021 – 31.12.2021125
23.09.2019 – 31.12.202099

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Bjørk Hoe Nyhuus LorentzenNuværende
RevisorBeierholm Godkendt RevisionspartnerselskabNuværende
RevisorEMIT P/S
StifterBjørk Hoe Nyhuus LorentzenNuværende

Adressehistorik (2 flytninger)

Hammerholmen 18, 1., 2650 Hvidovre
Hammerholmen 39J, 1., 2650 Hvidovre
Hammerholmen 39G, 2650 Hvidovre

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Hvidovre

Spørgsmål og svar om BHNL Holding ApS

Er BHNL Holding ApS gået konkurs?

Nej, BHNL Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for BHNL Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for BHNL Holding ApS?

BHNL Holding ApS har senest anvendt Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev BHNL Holding ApS stiftet?

BHNL Holding ApS blev stiftet 23. september 2019.

Hvad er egenkapitalen i BHNL Holding ApS?

Egenkapitalen var 4,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.