PMA Tand ApS

CVR 40797351 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

PMA Tand ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Frederiksberg C. Virksomheden er registreret i branchen anden udlejning af boliger. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,6 mio. kr. og et resultat på 487 t.kr..

Konkursrisiko for PMA Tand ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Regnskaber indsendt for sent1 · konkursrate 11,3 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Afkastningsgrad5%–15% · konkursrate 3,5 %0,39×
Vækst i bruttofortjeneste0%–10% · konkursrate 3,5 %0,39×
Andel sene regnskaber0.01%–25% · konkursrate 4,5 %0,51×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40797351
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
c/o Gitte Kowalczyk, Frederiksberg Alle 32, 2. th
1820 Frederiksberg C
Kommune
Frederiksberg
Branche
Anden udlejning af boliger (682030)
Konkurser i branchen: Udlejning af erhvervsejendomme
Selskabskapital
44 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent1 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad34,9 %
Likviditetsgrad2 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen21
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste377 t.kr.363 t.kr.
Årets resultat487 t.kr.66 t.kr.
Egenkapital1,6 mio. kr.1,2 mio. kr.
Aktiver i alt4,7 mio. kr.4,2 mio. kr.
Likvider30 t.kr.–
Kortfristet gæld2,3 mio. kr.–
Skyldig skat0 kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025189 For sent
01.01.2024 – 31.12.202481
01.01.2023 – 31.12.202394
01.01.2022 – 31.12.202281
01.01.2021 – 31.12.202181
05.09.2019 – 31.12.2020161

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (90 %)GOK Holding ApSNuværende
Ejer (10 %)CALOKO Holding ApSNuværende
Ejer (100 %)GOK Holding ApS
StifterGOK Holding ApSNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

c/o Gitte Kowalczyk, Frederiksberg Alle 32, 2. th, 1820 Frederiksberg C
Svanholmsvej 1, 2. tv, 1905 Frederiksberg C

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Frederiksberg

Spørgsmål og svar om PMA Tand ApS

Er PMA Tand ApS gået konkurs?

Nej, PMA Tand ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for PMA Tand ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev PMA Tand ApS stiftet?

PMA Tand ApS blev stiftet 5. september 2019.

Hvad er egenkapitalen i PMA Tand ApS?

Egenkapitalen var 1,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.