Murermester Per Hald ApS

CVR 40643869 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Murermester Per Hald ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Ringsted. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 7 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 790 t.kr. og et resultat på 421 t.kr..

Konkursrisiko for Murermester Per Hald ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Vækst i bruttofortjeneste-10%–0% · konkursrate 4,3 %0,49×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40643869
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
c/o Per Hald Nielsen, Englerupvej 51
4100 Ringsted
Kommune
Ringsted
Branche
Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
40 t.kr.
Revisor
PRIMA REVISION Registreret revisionsanpartsselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 7
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad55,3 %
Likviditetsgrad160 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste2,1 mio. kr.2,2 mio. kr.
Årets resultat421 t.kr.-143 t.kr.
Egenkapital790 t.kr.368 t.kr.
Aktiver i alt1,4 mio. kr.1,1 mio. kr.
Likvider132 t.kr.–
Kortfristet gæld639 t.kr.–
Skyldig skat0 kr.–
Gns. ansatte4–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · PRIMA REVISION Registreret revisionsanpartsselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202542
01.01.2024 – 31.12.2024153
01.01.2023 – 31.12.2023182
01.01.2022 – 31.12.2022167
01.01.2021 – 31.12.2021167
01.01.2020 – 31.12.2020138
01.01.2019 – 31.12.2019159

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Per Hald NielsenNuværende
StifterPer Hald NielsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

c/o Per Hald Nielsen, Englerupvej 51, 4100 Ringsted

Lignende virksomheder i Ringsted

Spørgsmål og svar om Murermester Per Hald ApS

Er Murermester Per Hald ApS gået konkurs?

Nej, Murermester Per Hald ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Murermester Per Hald ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Murermester Per Hald ApS?

Murermester Per Hald ApS har senest anvendt PRIMA REVISION Registreret revisionsanpartsselskab.

Hvornår blev Murermester Per Hald ApS stiftet?

Murermester Per Hald ApS blev stiftet 28. juni 2019.

Hvad er egenkapitalen i Murermester Per Hald ApS?

Egenkapitalen var 790 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.