Rasmus Nissen Holding ApS

CVR 40637192 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Rasmus Nissen Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Daugård. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 294 t.kr. og et resultat på 346 t.kr..

Konkursrisiko for Rasmus Nissen Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Flytninger seneste 2 år2 · konkursrate 23,9 %2,7×
Tid på nuværende adresse1 år · konkursrate 14,0 %1,6×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40637192
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
Strandvejen 52
8721 Daugård
Kommune
Hedensted
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
40 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad95,3 %
Likviditetsgrad1.842 %
Flytninger (seneste 2 år)2
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste0 kr.0 kr.
Årets resultat346 t.kr.163 t.kr.
Egenkapital294 t.kr.83 t.kr.
Aktiver i alt309 t.kr.256 t.kr.
Likvider16 t.kr.–
Kortfristet gæld15 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.20256
01.01.2024 – 31.12.202411
01.01.2023 – 31.12.202328
01.01.2022 – 31.12.202255
01.01.2021 – 31.12.202120
03.07.2019 – 31.12.202011

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Rasmus Bjerregaard NissenNuværende
StifterRasmus Bjerregaard NissenNuværende

Adressehistorik (4 flytninger)

Strandvejen 52, 8721 Daugård
Lille Dalby Bakker 162, 8722 Hedensted
Drejergårdshaven 13, 8722 Hedensted
Langelandsgade 205, 3. th, 8200 Aarhus N
Lindholmvej 30, 3. th, 8200 Aarhus N

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Hedensted

Spørgsmål og svar om Rasmus Nissen Holding ApS

Er Rasmus Nissen Holding ApS gået konkurs?

Nej, Rasmus Nissen Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Rasmus Nissen Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Rasmus Nissen Holding ApS stiftet?

Rasmus Nissen Holding ApS blev stiftet 3. juli 2019.

Hvad er egenkapitalen i Rasmus Nissen Holding ApS?

Egenkapitalen var 294 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.