Andrew Makin Holdings ApS

CVR 40625178 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Andrew Makin Holdings ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kokkedal. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 6 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,6 mio. kr. og et resultat på 526 t.kr..

Konkursrisiko for Andrew Makin Holdings ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40625178
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
Hvedevænget 35
2980 Kokkedal
Kommune
Fredensborg
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
50 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 6
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad93,6 %
Likviditetsgrad107 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-40 t.kr.-21 t.kr.-17 t.kr.
Årets resultat526 t.kr.490 t.kr.473 t.kr.
Egenkapital1,6 mio. kr.1,2 mio. kr.781 t.kr.
Aktiver i alt1,7 mio. kr.1,3 mio. kr.883 t.kr.
Likvider46 t.kr.86 t.kr.–
Kortfristet gæld106 t.kr.144 t.kr.–
Gns. ansatte10–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202591
01.01.2024 – 31.12.202449
01.01.2023 – 31.12.202385
01.01.2022 – 31.12.202261
01.01.2021 – 31.12.202128
01.07.2019 – 31.12.202070

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Andrew MakinNuværende
StifterUlrik Fleischer-MichaelsenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Hvedevænget 35, 2980 Kokkedal

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Fredensborg

Spørgsmål og svar om Andrew Makin Holdings ApS

Er Andrew Makin Holdings ApS gået konkurs?

Nej, Andrew Makin Holdings ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Andrew Makin Holdings ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Andrew Makin Holdings ApS stiftet?

Andrew Makin Holdings ApS blev stiftet 1. juli 2019.

Hvad er egenkapitalen i Andrew Makin Holdings ApS?

Egenkapitalen var 1,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.