Jesper Herly Holding ApS

CVR 40289755 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Jesper Herly Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Brabrand. Virksomheden er registreret i branchen finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 7 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 3,6 mio. kr. og et resultat på 625 t.kr..

Konkursrisiko for Jesper Herly Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
40289755
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(7 år)
Adresse
Egebjergvej 19
8220 Brabrand
Kommune
Aarhus
Branche
Finansielle holdingselskaber (642110)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
50 t.kr.
Revisor
BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 7
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad96,3 %
Likviditetsgrad1.178 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-9.804 kr.-15 t.kr.
Årets resultat625 t.kr.636 t.kr.
Egenkapital3,6 mio. kr.3,1 mio. kr.
Aktiver i alt3,7 mio. kr.3,2 mio. kr.
Likvider675 t.kr.–
Kortfristet gæld138 t.kr.–
Gns. ansatte0–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025155
01.01.2024 – 31.12.2024104
01.01.2023 – 31.12.2023113
01.01.2022 – 31.12.2022180
01.01.2021 – 31.12.2021173
01.01.2020 – 31.12.2020151
25.02.2019 – 31.12.201994

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Jesper Herly LaursenNuværende
StifterJesper Herly LaursenNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Egebjergvej 19, 8220 Brabrand

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Aarhus

Spørgsmål og svar om Jesper Herly Holding ApS

Er Jesper Herly Holding ApS gået konkurs?

Nej, Jesper Herly Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Jesper Herly Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Jesper Herly Holding ApS?

Jesper Herly Holding ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Jesper Herly Holding ApS stiftet?

Jesper Herly Holding ApS blev stiftet 25. februar 2019.

Hvad er egenkapitalen i Jesper Herly Holding ApS?

Egenkapitalen var 3,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.