SUSTAIN A/S

CVR 39742462 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko

SUSTAIN A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Hellerup. Virksomheden er registreret i branchen computerprogrammering. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 7 årsregnskaber, heraf 6 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -5,2 mio. kr. og et resultat på -106 t.kr..

Konkursrisiko for SUSTAIN A/S

0,9 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 69 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Andel sene regnskaber75%+ · konkursrate 29,8 %3,4×
Soliditetsgrad< -50% · konkursrate 19,3 %2,2×
Negativ egenkapitalJa · konkursrate 17,5 %2,0×
Egenkapital vs. selskabskapital< 0× · konkursrate 17,3 %2,0×
Afkastningsgrad< -20% · konkursrate 16,7 %1,9×
Usikkerhed om fortsat driftJa · konkursrate 16,3 %1,9×
Flytninger seneste 2 år1 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×

Mindsker risikoen

VirksomhedsformA/S · konkursrate 4,4 %0,50×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Har bestyrelseJa · konkursrate 6,0 %0,68×
Antal revisorer (historisk)1 · konkursrate 6,2 %0,70×
Antal offentliggjorte regnskaber5–10 · konkursrate 6,3 %0,72×
Regnskaber indsendt for sent3+ · konkursrate 7,0 %0,80×
Alder (år)5–10 år · konkursrate 7,0 %0,80×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
39742462
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Aktieselskab
Stiftet
(8 år)
Adresse
Edlevej 3, st.
2900 Hellerup
Kommune
Gentofte
Branche
Computerprogrammering (621000)
Konkurser i branchen: Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi
Selskabskapital
500 t.kr.
Revisor
Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent6 af 7
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalJa
Soliditetsgrad-697.363,4 %
Likviditetsgrad0 %
Flytninger (seneste 2 år)1
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftJa

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-26 t.kr.-9.091 kr.-103 t.kr.
Årets resultat-106 t.kr.-20 t.kr.-24 t.kr.
Egenkapital-5,2 mio. kr.-5,1 mio. kr.-5,2 mio. kr.
Aktiver i alt744 kr.3.611 kr.11 t.kr.
Likvider220 kr.2.050 kr.–
Kortfristet gæld5,2 mio. kr.5,1 mio. kr.–
Gns. ansatte01–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025176
01.01.2024 – 31.12.2024195 For sent
01.01.2023 – 31.12.2023187 For sent
01.01.2022 – 31.12.2022216 For sent
01.01.2021 – 31.12.2021200 For sent
01.01.2020 – 31.12.2020197 For sent
12.07.2018 – 31.12.2019244 For sent

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
BestyrelseCarl Emil Schneider BregnhøiNuværende
BestyrelseBo LidegaardNuværende
BestyrelseMariusz Wojciech Kajetan Skronski
BestyrelseNils Ulrik Garde Due
Ejer (50 %)STRØMWORKS ApSNuværende
Ejer (50 %)BOFOND ApSNuværende
Ejer (25 %)Nils Ulrik Garde Due
Ejer (25 %)SKRONSKIFILMS HOLDING ApS
Ejer (25 %)C.S. Bregnhoi Holding ApS
Ejer (25 %)BOFOND ApS
Ejer (15 %)C.S. Bregnhoi Holding ApS
RevisorBDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab
StifterNils Ulrik Garde DueNuværende
StifterSKRONSKIFILMS HOLDING ApSNuværende
StifterC.S. Bregnhoi Holding ApSNuværende
StifterBOFOND ApSNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Edlevej 3, st., 2900 Hellerup
c/o Moon Productions, Amagertorv 1, 4., 1160 København K

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Gentofte

Spørgsmål og svar om SUSTAIN A/S

Er SUSTAIN A/S gået konkurs?

Nej, SUSTAIN A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for SUSTAIN A/S?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for SUSTAIN A/S?

SUSTAIN A/S har senest anvendt Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab.

Hvornår blev SUSTAIN A/S stiftet?

SUSTAIN A/S blev stiftet 12. juli 2018.

Hvad er egenkapitalen i SUSTAIN A/S?

Egenkapitalen var -5,2 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.