Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS
CVR 39670879 · Anpartsselskab · Opløst efter konkurs
Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Ry. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS gik konkurs – 2,6 år efter stiftelsen. Der er offentliggjort 1 årsregnskab, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.05.2019) viser en egenkapital på -2,6 mio. kr. og et resultat på -2,7 mio. kr..
Konkurs
- Konkursdato
- Status
- Opløst efter konkurs
- Første nødstatus
- Under tvangsopløsning fra
- Alder ved konkurs
- 2,6 år
Stamdata
- CVR-nummer
- 39670879
- Status
- Opløst efter konkurs
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- Ophørt
- Adresse
- Violvej 8
8680 Ry - Kommune
- Skanderborg
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 50 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 1 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Ja |
| Soliditetsgrad | -5.280,2 % |
| Likviditetsgrad | 0 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 2 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 7 |
| Andre selskaber på adressen | 5 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2019 |
|---|---|
| Omsætning | 0 kr. |
| Bruttofortjeneste | 0 kr. |
| Årets resultat | -2,7 mio. kr. |
| Egenkapital | -2,6 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 50 t.kr. |
| Likvider | 0 kr. |
| Kortfristet gæld | 2,7 mio. kr. |
| Skyldig skat | 0 kr. |
| Gns. ansatte | 0 |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 20.06.2018 – 31.05.2019 | 188 | For sent |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Nicholas Weiling Laursen | ||
| Direktør | Frederikke Øhlenschlæger | ||
| Direktør | Susi Skovbjerg Øhlenschlæger | ||
| Direktør | Jesper Øhlenschlæger | ||
| Ejer (25 %) | Frederikke Øhlenschlæger | ||
| Ejer (25 %) | Viktor Martinus Skovbjerg Øhlenschlæger | ||
| Ejer (25 %) | Oskar Skovbjerg Øhlenschlæger | ||
| Ejer (25 %) | Zoe Isabella Skovbjerg Øhlenschlæger | ||
| Stifter | Frederikke Øhlenschlæger |
Direktørernes øvrige selskaber
Nicholas Weiling Laursen – 6 andre selskaber, heraf 5 konkurs
- F&G Consult ApS Konkurs 03.12.2019
- Familia Invest II ApS Konkurs 30.06.2022
- Ledger Capital Group ApS Konkurs 05.08.2019
- Selskabet af 19. februar 2019 ApS Konkurs 04.04.2019
- Selskabet af d 1.12.2020 ApS Konkurs 09.02.2021
- Familia Driftsservice ApS Aktiv
Susi Skovbjerg Øhlenschlæger – 16 andre selskaber, heraf 9 konkurs
- ANPARTSSELSKABET AF 12. MARTS 2013 Konkurs 08.11.2013
- ANPARTSSELSKABET AF 13. MARTS 2013 Konkurs 09.10.2013
- GREENHOUSE EQUITY ApS Konkurs 18.11.2013
- GREENHOUSE EQUITY MANAGEMENT ApS Konkurs 18.11.2013
- SELSKABET AF 21. MAJ 2012 ApS Konkurs 01.10.2012
- SJØ EJENDOMME ApS Konkurs 02.09.2014
- SJØ EJENDOMME II ApS Konkurs 07.05.2014
- SJØ INVEST ApS Konkurs 11.07.2011
- Selskabet af d 1.12.2020 ApS Konkurs 09.02.2021
- 4 X M ApS Aktiv
- DVERZA A/S Opløst
- EVO HOLDING A/S Opløst
- EVO INVEST ApS Opløst
- KOMPLEMENTARSELSKABET EVO AVIATION ApS Opløst
- SELSKABET AF 19. SEPTEMBER 2007 ApS Opløst
- VERPAN A/S Fusioneret
Jesper Øhlenschlæger – 42 andre selskaber, heraf 36 konkurs
- AKTIESELSKABET AF DECEMBER 2010 Konkurs 15.12.2010
- ANPARTSSELSKABET AF 12. MARTS 2013 Konkurs 08.11.2013
- ANPARTSSELSKABET AF 13. MARTS 2013 Konkurs 09.10.2013
- B&C Installation ApS Konkurs 02.12.2022
- Brainservice ApS Konkurs 19.04.2022
- DAGMBH ApS Konkurs 04.04.2019
- DBH Ejendomme aps Konkurs 03.02.2021
- F&G Consult ApS Konkurs 03.12.2019
- GREENHOUSE EQUITY ApS Konkurs 18.11.2013
- GREENHOUSE EQUITY MANAGEMENT ApS Konkurs 18.11.2013
- M2 A/S Konkurs 23.06.2009
- M2 ANNISSE BAKKER A/S Konkurs 24.04.2009
- M2 FRITID A/S Konkurs 23.12.2009
- M2 FRITID MØN A/S Konkurs 23.12.2009
- M2 GOLF A/S Konkurs 10.05.2010
- M2 KALØVIG PARKEN A/S Konkurs 23.12.2009
- M2 PROJECT MANAGEMENT A/S Konkurs 23.12.2009
- MHA 268268 A/S Konkurs 03.10.2011
- MHA 268348 A/S Konkurs 18.11.2011
- MM INVEST I A/S Konkurs 21.01.2011
- MM INVEST II ApS Konkurs 21.01.2011
- NIBO ApS Konkurs 22.02.2010
- SELSKABET AF 21. MAJ 2012 ApS Konkurs 01.10.2012
- SJØ EJENDOMME ApS Konkurs 02.09.2014
- SJØ EJENDOMME II ApS Konkurs 07.05.2014
- SJØ INVEST ApS Konkurs 11.07.2011
- SKYKON A/S Konkurs 27.12.2010
- SKYKON FAABORG A/S Konkurs 04.01.2011
- SKYKON GIVE A/S Konkurs 05.01.2011
- SKYKON INVEST A/S Konkurs 21.01.2011
Adressehistorik (2 flytninger)
| Violvej 8, 8680 Ry | |
| Stadion Allé 10, 5., 8000 Aarhus C | |
| Bødker Balles Gård 15A, 8000 Aarhus C |
Tidligere navne
| Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS | – |
| Familia Holding ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- Brainservice ApS Konkurs
- Familia Invest II ApS Konkurs
- Selskabet af d 1.12.2020 ApS Konkurs
- Blockwise IVS Tvangsopløst
- Familia Driftsservice ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Skanderborg
- OLSEN DANMARK FINANS AF 1/7 1998 A/S Skanderborg
- STEEN TYGESEN A/S Skanderborg
- NATUR-DROGERIET HOLDING ApS Hørning
- KPK A/S Skanderborg
- STEENSGAARD INVEST ApS Skanderborg
- BRDR. MØLLER HOLDING ApS Skanderborg
- V. Hensen Holding ApS Hørning
- Fourtec Holding ApS Ry
- Brøbecher Holding ApS Hørning
- Hindballe Kaster Holding ApS Skanderborg
- S. Brandt Hansen Holding ApS Skanderborg
- KA MOLAND Holding ApS Hørning
Spørgsmål og svar om Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS
Er Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS gået konkurs?
Ja. Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS gik konkurs 9. februar 2021.
Hvornår blev Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS stiftet?
Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS blev stiftet 20. juni 2018.
Hvad er egenkapitalen i Holdingselskabet af d. 1.12.2020 ApS?
Egenkapitalen var -2,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. maj 2019.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.