LuLu is ApS
CVR 39372886 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
LuLu is ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Valby. Virksomheden er registreret i branchen fremstilling af konsumis. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 8 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 130 t.kr. og et resultat på 106 t.kr..
Konkursrisiko for LuLu is ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 39372886
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (8 år)
- Adresse
- Valby Langgade 77
2500 Valby - Kommune
- København
- Branche
- Fremstilling af konsumis (105200)
Konkurser i branchen: Restauranter - Selskabskapital
- 50 t.kr.
- Ansatte
- 1 (2018)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 8 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 124 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 7 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 198 t.kr. | 183 t.kr. | 248 t.kr. |
| Årets resultat | 106 t.kr. | 44 t.kr. | 48 t.kr. |
| Egenkapital | 130 t.kr. | 24 t.kr. | -20 t.kr. |
| Aktiver i alt | 439 t.kr. | 485 t.kr. | 668 t.kr. |
| Likvider | 44 t.kr. | 68 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 310 t.kr. | 461 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 12 t.kr. | – | – |
| Gns. ansatte | 1 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 176 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 172 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 162 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 176 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 160 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 176 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 252 | For sent | |
| 01.03.2018 – 31.12.2018 | 183 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Ejer (100 %) | Ahmad Mohamad-Ali Abdelmajid | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | LuLu is holding ApS | ||
| Stifter | Ahmad Mohamad-Ali Abdelmajid | Nuværende |
Adressehistorik (1 flytninger)
| Valby Langgade 77, 2500 Valby | |
| Emilsvej 1, 2600 Glostrup |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- ACCELERANT ApS Konkurs
- CEBIO ApS Konkurs
- NEWBUSINESS247 ApS Konkurs
- ONMARKET IVS Konkurs
- SOCIALPEOPLE EUROPE ApS Konkurs
- Valby Fisk ApS Konkurs
- LuLu is holding ApS Aktiv
Lignende virksomheder i København
- COSKUN 2026 ApS København S
- The Real Greek ApS København S
- Vibesofficial ApS København N
- So Far Sandwich ApS København Ø
- 3KSH ApS København Ø
- Crave Wagon ApS København Ø
- Dolce Gusto ApS København Ø
- NORD Pizzaria ApS København NV
- Gastronomi ApS København NV
- Pita Project ApS Valby
- Flavourtrucks ApS København K
- Schiaccia ApS København S
Spørgsmål og svar om LuLu is ApS
Er LuLu is ApS gået konkurs?
Nej, LuLu is ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for LuLu is ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev LuLu is ApS stiftet?
LuLu is ApS blev stiftet 21. februar 2018.
Hvad er egenkapitalen i LuLu is ApS?
Egenkapitalen var 130 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.