Tandlæge Tina Thrane Holding ApS

CVR 39188198 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Tandlæge Tina Thrane Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Greve. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 9 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 305 t.kr. og et resultat på 108 t.kr..

Konkursrisiko for Tandlæge Tina Thrane Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 33 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Regnskaber indsendt for sent1 · konkursrate 11,3 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Andel sene regnskaber0.01%–25% · konkursrate 4,5 %0,51×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
39188198
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(8 år)
Adresse
Lilleholm 56
2670 Greve
Kommune
Greve
Branche
Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger
Selskabskapital
50 t.kr.
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent1 af 9
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad91,7 %
Likviditetsgrad478 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen4
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-7.599 kr.-7.438 kr.
Årets resultat108 t.kr.-324 t.kr.
Egenkapital305 t.kr.197 t.kr.
Aktiver i alt333 t.kr.225 t.kr.
Likvider132 t.kr.–
Kortfristet gæld28 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025101
01.01.2024 – 31.12.2024149
01.01.2023 – 31.12.2023148
01.01.2022 – 31.12.202286
01.01.2021 – 31.12.2021139
01.01.2020 – 31.12.202098
01.01.2019 – 31.12.2019244 For sent
01.01.2018 – 31.12.2018142
01.01.2017 – 31.12.2017137

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Tina Linda ThraneNuværende
RevisorTaastrup 2024 P/S

Adressehistorik (0 flytninger)

Lilleholm 56, 2670 Greve

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Greve

Spørgsmål og svar om Tandlæge Tina Thrane Holding ApS

Er Tandlæge Tina Thrane Holding ApS gået konkurs?

Nej, Tandlæge Tina Thrane Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Tandlæge Tina Thrane Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev Tandlæge Tina Thrane Holding ApS stiftet?

Tandlæge Tina Thrane Holding ApS blev stiftet 17. november 2017.

Hvad er egenkapitalen i Tandlæge Tina Thrane Holding ApS?

Egenkapitalen var 305 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.