T. Hartmann Holding ApS

CVR 38991078 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

T. Hartmann Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Slagelse. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 8 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,0 mio. kr. og et resultat på 267 t.kr..

Konkursrisiko for T. Hartmann Holding ApS

0,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
38991078
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(9 år)
Adresse
Dalsvinget 4
4200 Slagelse
Kommune
Slagelse
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
50 t.kr.
Revisor
Revisionscentret v/Jesper Thygesen
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 8
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad93,8 %
Likviditetsgrad897 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen4
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-8.901 kr.-7.732 kr.
Årets resultat267 t.kr.192 t.kr.
Egenkapital1,0 mio. kr.829 t.kr.
Aktiver i alt1,1 mio. kr.870 t.kr.
Likvider7.808 kr.–
Kortfristet gæld68 t.kr.–
Skyldig skat60 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Revisionscentret v/Jesper Thygesen.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.202599
01.01.2024 – 31.12.2024131
01.01.2023 – 31.12.2023138
01.01.2022 – 31.12.2022151
01.01.2021 – 31.12.2021124
01.01.2020 – 31.12.2020164
01.01.2019 – 31.12.2019176
03.10.2017 – 31.12.2018149

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Thomas HartmannNuværende
StifterThomas HartmannNuværende

Adressehistorik (0 flytninger)

Dalsvinget 4, 4200 Slagelse

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Slagelse

Spørgsmål og svar om T. Hartmann Holding ApS

Er T. Hartmann Holding ApS gået konkurs?

Nej, T. Hartmann Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for T. Hartmann Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for T. Hartmann Holding ApS?

T. Hartmann Holding ApS har senest anvendt Revisionscentret v/Jesper Thygesen.

Hvornår blev T. Hartmann Holding ApS stiftet?

T. Hartmann Holding ApS blev stiftet 3. oktober 2017.

Hvad er egenkapitalen i T. Hartmann Holding ApS?

Egenkapitalen var 1,0 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.