NunSts Invest ApS

CVR 38407945 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

NunSts Invest ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Brønderslev. Virksomheden er registreret i branchen finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 8 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 157 t.kr. og et resultat på 8.504 kr..

Konkursrisiko for NunSts Invest ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 33 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×
Likviditetsgrad150%–200% · konkursrate 5,4 %0,61×
Revisors erklæringOpstilling / assistance · konkursrate 5,6 %0,64×
RegnskabsklasseRegnskabsklasse B · konkursrate 5,7 %0,65×
Afkastningsgrad0%–5% · konkursrate 5,8 %0,66×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
38407945
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(9 år)
Adresse
Ådalen 443
9700 Brønderslev
Kommune
Brønderslev
Branche
Finansielle holdingselskaber (642110)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
50 t.kr.
Revisor
BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 8
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad69,8 %
Likviditetsgrad159 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-9.196 kr.-21 t.kr.
Årets resultat8.504 kr.-166 t.kr.
Egenkapital157 t.kr.148 t.kr.
Aktiver i alt224 t.kr.225 t.kr.
Likvider3.509 kr.–
Kortfristet gæld68 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.07.2024 – 30.06.2025168
01.07.2023 – 30.06.2024172
01.07.2022 – 30.06.2023148
01.07.2021 – 30.06.2022151
01.07.2020 – 30.06.2021161
01.07.2019 – 30.06.2020160
01.07.2018 – 30.06.2019170
10.02.2017 – 30.06.2018154

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)Stefan Arndt Juul NielsenNuværende
StifterStefan Arndt Juul NielsenNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Ådalen 443, 9700 Brønderslev
Ådalen 443, 9700 Brønderslev

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Brønderslev

Spørgsmål og svar om NunSts Invest ApS

Er NunSts Invest ApS gået konkurs?

Nej, NunSts Invest ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for NunSts Invest ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for NunSts Invest ApS?

NunSts Invest ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev NunSts Invest ApS stiftet?

NunSts Invest ApS blev stiftet 10. februar 2017.

Hvad er egenkapitalen i NunSts Invest ApS?

Egenkapitalen var 157 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.