Tastum Holding ApS

CVR 38043145 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Tastum Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hammel. Virksomheden er registreret i branchen anden finansiel formidling i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 9 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 2,2 mio. kr. og et resultat på 494 t.kr.. Direktør: Simon Munch Tastum.

Konkursrisiko for Tastum Holding ApS

0,1 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Revisor registreret i CVRNej · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Likviditetsgrad500%+ · konkursrate 1,5 %0,17×
Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Soliditetsgrad60%+ · konkursrate 3,3 %0,38×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Alder (år)10–20 år · konkursrate 3,9 %0,45×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×
Andel sene regnskaber< 0.01% · konkursrate 5,2 %0,59×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
38043145
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(10 år)
Adresse
Højdedraget 5
8450 Hammel
Kommune
Favrskov
Branche
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber
Selskabskapital
50 t.kr.
Revisor
RevisionHammel
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 9
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad90,0 %
Likviditetsgrad691 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen0
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste-6.875 kr.–
Årets resultat494 t.kr.–
Egenkapital2,2 mio. kr.–
Aktiver i alt2,4 mio. kr.–
Likvider68 t.kr.–
Kortfristet gæld240 t.kr.–
Skyldig skat29 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · RevisionHammel.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025150
01.01.2024 – 31.12.2024120
01.01.2023 – 31.12.202399
01.01.2022 – 31.12.2022109
01.01.2021 – 31.12.2021110
01.01.2020 – 31.12.2020103
01.01.2019 – 31.12.2019125
01.01.2018 – 31.12.2018113
21.09.2016 – 31.12.2017101

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørSimon Munch TastumNuværende
Ejer (100 %)Simon Munch TastumNuværende
StifterSimon Munch TastumNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Simon Munch Tastum – 1 andre selskaber

Adressehistorik (2 flytninger)

Højdedraget 5, 8450 Hammel
Højdedraget 5, 8450 Hammel
Nørregårdsvej 1, 8370 Hadsten

Lignende virksomheder i Favrskov

Spørgsmål og svar om Tastum Holding ApS

Er Tastum Holding ApS gået konkurs?

Nej, Tastum Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Tastum Holding ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Tastum Holding ApS?

Simon Munch Tastum er direktør i Tastum Holding ApS.

Hvem er revisor for Tastum Holding ApS?

Tastum Holding ApS har senest anvendt RevisionHammel.

Hvornår blev Tastum Holding ApS stiftet?

Tastum Holding ApS blev stiftet 21. september 2016.

Hvad er egenkapitalen i Tastum Holding ApS?

Egenkapitalen var 2,2 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.