P & F Foods ApS
CVR 37785342 · Anpartsselskab · Aktiv · Meget høj risiko
P & F Foods ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hedehusene. Virksomheden er registreret i branchen engroshandel med andre fødevarer. Vores model estimerer en konkursrisiko på 7,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 5,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 10 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 563 t.kr. og et resultat på 208 t.kr..
Konkursrisiko for P & F Foods ApS
5,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 95 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 37785342
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (10 år)
- Adresse
- Baldersbuen 27B
2640 Hedehusene - Kommune
- Høje-Taastrup
- Branche
- Engroshandel med andre fødevarer (463800)
Konkurser i branchen: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr - Selskabskapital
- 50 t.kr.
- Ansatte
- 1 (2018)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 10 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 22,5 % |
| Likviditetsgrad | 129 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 21 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1,4 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 696 t.kr. |
| Årets resultat | 208 t.kr. | 68 t.kr. | 80 t.kr. |
| Egenkapital | 563 t.kr. | 355 t.kr. | 287 t.kr. |
| Aktiver i alt | 2,5 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. |
| Likvider | 285 t.kr. | 96 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 1,9 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 57 t.kr. | 84 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 3 | 3 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 35 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 181 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 178 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 165 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 176 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 170 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 155 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 151 | ||
| 09.06.2016 – 31.12.2016 | 150 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Per Stride | ||
| Direktør | Farkhadudin Khusaini | ||
| Ejer (100 %) | Silk Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Per Stride | ||
| Ejer (100 %) | LS HOLDING ApS, AALBORG | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | LS HOLDING ApS, AALBORG | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Per Stride – 6 andre selskaber
- LS HOLDING ApS, AALBORG Aktiv
- MADECO INTERNATIONAL A/S Aktiv
- NORIDANE FOODS A/S Aktiv
- NOWACO A/S Aktiv
- NOWACO INVEST ApS Opløst
- NoriDane Consult A/S Aktiv
Farkhadudin Khusaini – 1 andre selskaber
- Silk Holding ApS Aktiv
Adressehistorik (5 flytninger)
| Baldersbuen 27B, 2640 Hedehusene | |
| Herstedvang 2B, 2620 Albertslund | |
| Roskildevej 308, 2610 Rødovre | |
| Rødovre Parkvej 237, 2. tv, 2610 Rødovre | |
| Kløverager 19, 2670 Greve | |
| Nordmarken 24, 9310 Vodskov |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- DK HOLDING GRUPPEN A/S Konkurs
- DK Holding af 2/5-2017 ApS Konkurs
- Hudplejeklinikken B'licious ApS Konkurs
- ICM A/S Konkurs
- INTERNATIONAL TRAINING ACADEMY A/S Konkurs
- Nomunto ApS Konkurs
- Skincare ApS Konkurs
- TNBC A/S Konkurs
- UNIEMBALLAGE ApS Konkurs
- AXY AF 21.MARTS 2014 ApS Opløst
- CREATIV COLOR CITY ApS Tvangsopløst
- DK SCHOOLS AF 1. JULI 2014 ApS Fusioneret
- Daglig Nuts and Spices ApS Aktiv
- FRAKTAL A/S Tvangsopløst
- HOLMER HOLDING ApS Aktiv
- HOLMER VÆRKTØJ A/S Aktiv
- MS FOOD & SERVICE ApS Aktiv
- SCANFILTER A/S Aktiv
- SCANFILTER HOLDING ApS Aktiv
- SCANFILTER SERVICE ApS Fusioneret
- SKT ApS Tvangsopløst
- TOTAL PAK ApS Opløst
Lignende virksomheder i Høje-Taastrup
- Ark Engros ApS Hedehusene
- YVM ApS Taastrup
- Generation Snack ApS Taastrup
- ALI FOOD ApS Taastrup
- skinkeknappen ivs Hedehusene
- Slankeselskabet ApS Taastrup
- Ghenahat Terra Service IVS Taastrup
- Sun Seed ApS Taastrup
- SM 2 IVS Taastrup
- YES FOOD ApS Taastrup
- AKTIESELSKABET AF 23/4-2003 Taastrup
Spørgsmål og svar om P & F Foods ApS
Er P & F Foods ApS gået konkurs?
Nej, P & F Foods ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for P & F Foods ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 7,2 % inden for de næste 12 måneder (meget høj risiko), hvilket er 5,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev P & F Foods ApS stiftet?
P & F Foods ApS blev stiftet 9. juni 2016.
Hvad er egenkapitalen i P & F Foods ApS?
Egenkapitalen var 563 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.