Sport & Health Club ApS

CVR 36713984 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Sport & Health Club ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense C. Virksomheden er registreret i branchen drift af fitnesscentre. Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,7 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 11 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -163 t.kr. og et resultat på 103 t.kr.. Direktør: Rui Luis Batalha Braga Moreira.

Konkursrisiko for Sport & Health Club ApS

1,0 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,7 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 72 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Soliditetsgrad< -50% · konkursrate 19,3 %2,2×
Negativ egenkapitalJa · konkursrate 17,5 %2,0×
Egenkapital vs. selskabskapital< 0× · konkursrate 17,3 %2,0×
Antal revisorer (historisk)0 · konkursrate 12,5 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
Regnskaber indsendt for sent1 · konkursrate 11,3 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Antal offentliggjorte regnskaber10+ · konkursrate 3,0 %0,35×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Tid siden ny direktør5+ år · konkursrate 3,8 %0,43×
Alder (år)10–20 år · konkursrate 3,9 %0,45×
Andel sene regnskaber0.01%–25% · konkursrate 4,5 %0,51×
Vækst i bruttofortjeneste10%–30% · konkursrate 4,5 %0,51×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
UnderskudNej · konkursrate 5,3 %0,60×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
36713984
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(11 år)
Adresse
Thorslundsvej 2B
5000 Odense C
Kommune
Odense
Branche
Drift af fitnesscentre (931300)
Konkurser i branchen: Fitnesscentre
Selskabskapital
56 t.kr.
Ansatte
2 (2018)
Revisor
EY Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent1 af 11
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalJa
Soliditetsgrad-61,8 %
Likviditetsgrad56 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt7
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen4
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår20252024
Bruttofortjeneste518 t.kr.439 t.kr.
Årets resultat103 t.kr.-152 t.kr.
Egenkapital-163 t.kr.-266 t.kr.
Aktiver i alt264 t.kr.156 t.kr.
Likvider154 t.kr.–
Kortfristet gæld286 t.kr.–
Gns. ansatte1–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · EY Godkendt Revisionspartnerselskab.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025154
01.01.2024 – 31.12.2024114
01.01.2023 – 31.12.2023165
01.01.2022 – 31.12.2022179
01.01.2021 – 31.12.2021182
01.01.2020 – 31.12.2020179
01.01.2019 – 31.12.2019259 For sent
01.01.2018 – 31.12.2018172
01.01.2017 – 31.12.2017137
01.01.2016 – 31.12.2016117
20.04.2015 – 31.12.2015140

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørRui Luis Batalha Braga MoreiraNuværende
DirektørRui Luis Batalha Braga Moreira
DirektørLene Petterson
DirektørMark Løvstrøm Laursen
DirektørLine Annelise Løvstrøm Laursen
Ejer (10 %)RINGSTRØM 2001 ApSNuværende
Ejer (33 %)Rui Luis Batalha Braga MoreiraNuværende
Ejer (33 %)ROFAC ApSNuværende
Ejer (5 %)Matteo TomaselliNuværende
Ejer (50 %)Rui Luis Batalha Braga Moreira
Ejer (50 %)Lene Petterson
Ejer (100 %)Lene Petterson
Ejer (25 %)M-Lau Holding ApS
Ejer (25 %)Løvstrøm Invest IVS
Ejer (33 %)M-Lau Holding ApS
Ejer (10 %)Irina Schmidt
StifterRui Luis Batalha Braga MoreiraNuværende
StifterLene PettersonNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Mark Løvstrøm Laursen – 14 andre selskaber, heraf 1 konkurs

Adressehistorik (1 flytninger)

Thorslundsvej 2B, 5000 Odense C
Tolderlundsvej 3B, 5000 Odense C

Ansatte pr. år

Antal ansatte i Sport & Health Club ApS pr. år122015: 120152016: 220162017: 220172018: 22018

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Odense

Spørgsmål og svar om Sport & Health Club ApS

Er Sport & Health Club ApS gået konkurs?

Nej, Sport & Health Club ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Sport & Health Club ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 1,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,7 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er direktør i Sport & Health Club ApS?

Rui Luis Batalha Braga Moreira er direktør i Sport & Health Club ApS.

Hvem er revisor for Sport & Health Club ApS?

Sport & Health Club ApS har senest anvendt EY Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Sport & Health Club ApS stiftet?

Sport & Health Club ApS blev stiftet 16. april 2015.

Hvad er egenkapitalen i Sport & Health Club ApS?

Egenkapitalen var -163 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.