Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS

CVR 36400730 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herlev. Virksomheden er registreret i branchen udlejning af erhvervsejendomme. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 11 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 12,4 mio. kr. og et resultat på 2,9 mio. kr..

Konkursrisiko for Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS

0,2 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktører i alt (historisk)0 · konkursrate 12,4 %1,4×
Har hjemmeside registreretJa · konkursrate 12,0 %1,4×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Andre selskaber på samme adresse100+ · konkursrate 11,5 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×

Mindsker risikoen

Egenkapital vs. selskabskapital5+× · konkursrate 2,5 %0,28×
Antal offentliggjorte regnskaber10+ · konkursrate 3,0 %0,35×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Afkastningsgrad5%–15% · konkursrate 3,5 %0,39×
Antal revisorer (historisk)3+ · konkursrate 3,7 %0,42×
Alder (år)10–20 år · konkursrate 3,9 %0,45×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
36400730
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(12 år)
Adresse
Lyskær 8A, st. tv
2730 Herlev
Kommune
Herlev
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Konkurser i branchen: Udlejning af erhvervsejendomme
Selskabskapital
80 t.kr.
Revisor
Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent0 af 11
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad34,5 %
Likviditetsgrad22 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt0
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen104
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste4,3 mio. kr.5,6 mio. kr.4,2 mio. kr.
Årets resultat2,9 mio. kr.2,7 mio. kr.1,5 mio. kr.
Egenkapital12,4 mio. kr.9,5 mio. kr.6,7 mio. kr.
Aktiver i alt35,9 mio. kr.33,6 mio. kr.33,2 mio. kr.
Likvider50 t.kr.8.191 kr.–
Kortfristet gæld2,4 mio. kr.2,8 mio. kr.–
Skyldig skat482 t.kr.648 t.kr.–
Gns. ansatte00–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · Beierholm.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025149
01.01.2024 – 31.12.2024160
01.01.2023 – 31.12.2023176
01.01.2022 – 31.12.2022174
01.01.2021 – 31.12.2021181
01.01.2020 – 31.12.2020128
01.01.2019 – 31.12.2019159
01.01.2018 – 31.12.2018142
01.01.2017 – 31.12.201779
01.01.2016 – 31.12.2016102
07.10.2014 – 31.12.2015124

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
Ejer (100 %)ANKJER HOLDING ApSNuværende
RevisorBeierholm Godkendt RevisionspartnerselskabNuværende
RevisorForvis Mazars Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
RevisorMJAKP P/S
StifterANKJER HOLDING ApSNuværende

Adressehistorik (1 flytninger)

Lyskær 8A, st. tv, 2730 Herlev
Søllerød Slotsvej 8, 2840 Holte

Tidligere navne

Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS – nu
EJENDOMSSELSKABET LYSKÆR ApS –

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Herlev

Spørgsmål og svar om Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS

Er Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS gået konkurs?

Nej, Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS?

Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS har senest anvendt Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab.

Hvornår blev Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS stiftet?

Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS blev stiftet 7. oktober 2014.

Hvad er egenkapitalen i Visionhouse - Lyskær 8, Herlev ApS?

Egenkapitalen var 12,4 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.