Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS

CVR 36031298 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kastrup. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 11 årsregnskaber, heraf 4 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 4.149 kr. og et resultat på 893 t.kr..

Konkursrisiko for Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS

0,6 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 66 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

Andel sene regnskaber50%–75% · konkursrate 18,4 %2,1×
Usikkerhed om fortsat driftJa · konkursrate 16,3 %1,9×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Likviditetsgrad50%–100% · konkursrate 11,7 %1,3×
RegionHovedstaden · konkursrate 11,6 %1,3×
Egenkapital vs. selskabskapital0–0.5× · konkursrate 11,1 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Soliditetsgrad0%–10% · konkursrate 10,2 %1,2×

Mindsker risikoen

Revisors erklæringUdvidet gennemgang · konkursrate 2,9 %0,33×
Antal offentliggjorte regnskaber10+ · konkursrate 3,0 %0,35×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Alder (år)10–20 år · konkursrate 3,9 %0,45×
Revisor registreret i CVRJa · konkursrate 4,8 %0,55×
Revision fravalgtNej · konkursrate 4,8 %0,55×
Afkastningsgrad15%+ · konkursrate 5,1 %0,58×
Negativ egenkapitalNej · konkursrate 5,1 %0,58×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
36031298
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(12 år)
Adresse
Kamillevej 4, 1.
2770 Kastrup
Kommune
Tårnby
Branche
Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger
Selskabskapital
50 t.kr.
Ansatte
12 (2018)
Revisor
KVALITETSREVISION GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB
Revision fravalgt
Nej

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent6 af 11
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad0,2 %
Likviditetsgrad83 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt3
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen5
Usikkerhed om fortsat driftJa

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste10,1 mio. kr.6,0 mio. kr.7,8 mio. kr.
Årets resultat893 t.kr.-872 t.kr.751 t.kr.
Egenkapital4.149 kr.-889 t.kr.-17 t.kr.
Aktiver i alt1,7 mio. kr.1,6 mio. kr.2,0 mio. kr.
Likvider536 t.kr.319 t.kr.–
Kortfristet gæld1,6 mio. kr.2,4 mio. kr.–
Gns. ansatte1010–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · KvalitetsRevision.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025183
01.01.2024 – 31.12.2024186 For sent
01.01.2023 – 31.12.2023185 For sent
01.01.2022 – 31.12.2022199 For sent
01.01.2021 – 31.12.2021171
01.10.2019 – 30.09.2020182
01.10.2018 – 30.09.2019165
01.10.2017 – 30.09.2018159
01.10.2016 – 30.09.2017176
01.10.2015 – 30.09.2016185 For sent
19.06.2014 – 30.09.2015166

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørStefanos Baraliakos
DirektørBent Mogensen
Ejer (50 %)Stefanos BaraliakosNuværende
Ejer (33 %)DANSK TANDPLEJECENTER HOLDING ApSNuværende
Ejer (33 %)DANSK TANDPLEJECENTER HOLDING ApS
Ejer (33 %)Bent Mogensen
RevisorKVALITETSREVISION GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKABNuværende
StifterStefanos BaraliakosNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Bent Mogensen – 7 andre selskaber, heraf 3 konkurs

Adressehistorik (0 flytninger)

Kamillevej 4, 1., 2770 Kastrup

Tidligere navne

Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS – nu
TANDLÆGESELSKABET TÅRNBYS TANDLÆGEKLINIK ApS –
TÅRNBYS TANDLÆGEKLINIK ApS –

Ansatte pr. år

Antal ansatte i Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS pr. år6122016: 820162017: 1220172018: 122018

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Tårnby

Spørgsmål og svar om Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS

Er Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS gået konkurs?

Nej, Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvem er revisor for Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS?

Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS har senest anvendt KVALITETSREVISION GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB.

Hvornår blev Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS stiftet?

Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS blev stiftet 19. juni 2014.

Hvad er egenkapitalen i Tandlægerne i Tårnbys Sundhedshus ApS?

Egenkapitalen var 4.149 kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.