HARPSØFARMEN II A/S
CVR 35413855 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
HARPSØFARMEN II A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Tårs. Virksomheden er registreret i branchen anden finansiel formidling i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 13 årsregnskaber, heraf 3 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 15,8 mio. kr. og et resultat på 2,5 mio. kr.. Direktør: Anna Grethe Kræmmergaard.
Konkursrisiko for HARPSØFARMEN II A/S
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 35413855
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (13 år)
- Adresse
- c/o Anna Grethe Kræmmergaard, Degnebakken 6
9830 Tårs - Kommune
- Hjørring
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 500 t.kr.
- Revisor
- BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 3 af 13 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,5 % |
| Likviditetsgrad | – |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Årets resultat | 2,5 mio. kr. | 858 t.kr. | 1,9 mio. kr. |
| Egenkapital | 15,8 mio. kr. | 13,3 mio. kr. | 12,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 15,9 mio. kr. | 13,3 mio. kr. | 12,4 mio. kr. |
| Kortfristet gæld | 74 t.kr. | 61 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 172 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 97 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 128 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 142 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 143 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 186 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 253 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 176 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 172 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 173 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 172 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 187 | For sent | |
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 153 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Anna Grethe Kræmmergaard | Nuværende | |
| Direktør | Signe Kræmmergaard Bunde | ||
| Bestyrelse | Helene Kiær | Nuværende | |
| Bestyrelse | Anna Grethe Kræmmergaard | Nuværende | |
| Bestyrelse | Signe Kræmmergaard Bunde | Nuværende | |
| Bestyrelse | Anna Grethe Kræmmergaard | ||
| Bestyrelse | Signe Kræmmergaard Bunde | ||
| Ejer (25 %) | Helene Kiær | Nuværende | |
| Ejer (33 %) | Anna Grethe Kræmmergaard | Nuværende | |
| Ejer (25 %) | Signe Kræmmergaard Bunde | Nuværende | |
| Revisor | DR af 15. august 2016 ApS | ||
| Revisor | Anpartsselskabet af 07.01.2007 | ||
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | Helene Kiær | Nuværende | |
| Stifter | Anna Grethe Kræmmergaard | Nuværende | |
| Stifter | Signe Kræmmergaard Bunde | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Anna Grethe Kræmmergaard – 3 andre selskaber
- HARPSØFARMEN A/S Aktiv
- VENDEL INVEST A/S Aktiv
- VENDEL INVEST II A/S Aktiv
Signe Kræmmergaard Bunde – 1 andre selskaber
- HARPSØFARMEN A/S Aktiv
Adressehistorik (0 flytninger)
| c/o Anna Grethe Kræmmergaard, Degnebakken 6, 9830 Tårs |
Andre virksomheder på samme adresse
- HARPSØFARMEN A/S Aktiv
- VENDEL INVEST A/S Aktiv
- VENDEL INVEST II A/S Aktiv
Lignende virksomheder i Hjørring
- CONCORDIA FORMUEPLEJE ApS Bindslev
- FLEVICO ApS Hirtshals
- K.H. INVEST HJØRRING A/S Hjørring
- TBs DK Holding ApS Hjørring
- BLAM Invest ApS Hjørring
- Gaardbo Invest 2025 ApS Sindal
- Noer Trading ApS Hjørring
- FJAI ApS Hjørring
- Kent Larsen Holding ApS Hjørring
- EKKOholding ApS Hjørring
- GK Invest 2023 ApS Sindal
- STAR ApS Hirtshals
Spørgsmål og svar om HARPSØFARMEN II A/S
Er HARPSØFARMEN II A/S gået konkurs?
Nej, HARPSØFARMEN II A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for HARPSØFARMEN II A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i HARPSØFARMEN II A/S?
Anna Grethe Kræmmergaard er direktør i HARPSØFARMEN II A/S.
Hvem er revisor for HARPSØFARMEN II A/S?
HARPSØFARMEN II A/S har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev HARPSØFARMEN II A/S stiftet?
HARPSØFARMEN II A/S blev stiftet 5. august 2013.
Hvad er egenkapitalen i HARPSØFARMEN II A/S?
Egenkapitalen var 15,8 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.