M. SANDAL INVEST ApS
CVR 34618046 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
M. SANDAL INVEST ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense C. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 14 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 40,6 mio. kr. og et resultat på 1,2 mio. kr.. Direktør: Michael Sandal.
Konkursrisiko for M. SANDAL INVEST ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 33 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 34618046
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (14 år)
- Adresse
- c/o Sandal Holding, Edisonsvej 1
5000 Odense C - Kommune
- Odense
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 80 t.kr.
- Revisor
- AIDER Godkendt Revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 14 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 96,3 % |
| Likviditetsgrad | 2.879 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 3 |
| Andre selskaber på adressen | 17 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -32 t.kr. | -4.427 kr. | -45 t.kr. |
| Årets resultat | 1,2 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 927 t.kr. |
| Egenkapital | 40,6 mio. kr. | 51,5 mio. kr. | 50,1 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 42,1 mio. kr. | 53,1 mio. kr. | 51,2 mio. kr. |
| Likvider | 7.372 kr. | 591 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 1 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Baker Tilly Denmark.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 176 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 183 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 172 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 151 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 155 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 169 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 152 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 149 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 158 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 169 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 161 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 172 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 152 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 159 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Michael Sandal | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Michael Sandal | Nuværende | |
| Revisor | AIDER Godkendt Revisionsaktieselskab | Nuværende | |
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
Direktørernes øvrige selskaber
Michael Sandal – 32 andre selskaber, heraf 7 konkurs
- AFVIKLINGSSELSKABET AF 12/9-2000 A/S Konkurs 13.10.2000
- Event Services ApS Konkurs 30.04.2024
- GRAPHX A/S Konkurs 20.06.2007
- GROUP ONE ApS Konkurs 13.03.2003
- Rivalen ApS Konkurs 23.01.2025
- SANDAL HOLDING ApS Konkurs 13.03.2003
- WILKE E-RESEARCH ApS Konkurs 27.10.2003
- Beer Trade ApS Aktiv
- DK. SANDAL INVEST ApS Aktiv
- DV 12, Odense ApS Aktiv
- EG TEAM ONLINE A/S Fusioneret
- F.P.C. A/S Opløst
- GG 7, Odense ApS Aktiv
- LITHO LINE A/S Tvangsopløst
- LPA A/S Fusioneret
- MK. SANDAL INVEST ApS Aktiv
- O2OO A/S Fusioneret
- OLUF BAGERS GADE 28, ODENSE ApS Aktiv
- SANDAL HOLDING 2012 ApS Fusioneret
- Sandal Ejendomme ApS Aktiv
- Sandal Gastro ApS Aktiv
- TALENTED YOUNG DRIVERS IVS Opløst
- TEAM ONLINE GLOBAL A/S Aktiv
- VB 15, Odense ApS Aktiv
- VB 19, Odense ApS Aktiv
- VB 21B, Odense ApS Aktiv
- VB 23, Odense ApS Aktiv
- VB 23B, Odense ApS Aktiv
- VB 27-33, Odense ApS Aktiv
- VG 134-136, Odense ApS Aktiv
Adressehistorik (2 flytninger)
| c/o Sandal Holding, Edisonsvej 1, 5000 Odense C | |
| Edisonsvej 3, 5000 Odense C | |
| Valkendrupsgyden 73, 5270 Odense N |
Andre virksomheder på samme adresse
- BlockHaus ApS Aktiv
- DV 12, Odense ApS Aktiv
- EXPURI ApS Aktiv
- Entri Media ApS Aktiv
- GF-service ApS Aktiv
- GG 7, Odense ApS Aktiv
- Kk Venture ApS Aktiv
- MCL ApS Aktiv
- NILORN DENMARK A/S Aktiv
- Sandal Gastro ApS Aktiv
- Storm Consult ApS Aktiv
- Swiftc A/S Aktiv
- VB 21B, Odense ApS Aktiv
- VB 23, Odense ApS Aktiv
- VB 23B, Odense ApS Aktiv
- VB 27-33, Odense ApS Aktiv
- VG 134-136, Odense ApS Aktiv
- Wibe For Good ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Odense
- BILBIX HOLDING ApS Odense SV
- KLC HOLDING ApS Odense NV
- J & J HOLDING AF 01.07.99 ApS Odense SV
- FLEMMING JOHANSEN HOLDING ApS Odense SV
- HS METALSERVICE ApS Odense C
- HABICO A/S Odense S
- THORMOSE HOLDING ApS Odense SV
- NORDISK KLIMA HOLDING A/S Odense C
- Fremaka Holding ApS Odense N
- NYKJÆR HOLDING ApS Odense C
- B.S. ODENSE HOLDING ApS Odense NV
- PFEIFFER HOLDING ApS Odense S
Spørgsmål og svar om M. SANDAL INVEST ApS
Er M. SANDAL INVEST ApS gået konkurs?
Nej, M. SANDAL INVEST ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for M. SANDAL INVEST ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i M. SANDAL INVEST ApS?
Michael Sandal er direktør i M. SANDAL INVEST ApS.
Hvem er revisor for M. SANDAL INVEST ApS?
M. SANDAL INVEST ApS har senest anvendt AIDER Godkendt Revisionsaktieselskab.
Hvornår blev M. SANDAL INVEST ApS stiftet?
M. SANDAL INVEST ApS blev stiftet 25. juni 2012.
Hvad er egenkapitalen i M. SANDAL INVEST ApS?
Egenkapitalen var 40,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.