VNN International ApS
CVR 33365306 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
VNN International ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København N. Virksomheden er registreret i branchen engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 15 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 2,9 mio. kr. og et resultat på -2,7 mio. kr.. Direktør: Nisha Harwani.
Konkursrisiko for VNN International ApS
0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 33365306
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (15 år)
- Adresse
- Tagensvej 70
2200 København N - Kommune
- København
- Branche
- Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr (465000)
Konkurser i branchen: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr - Selskabskapital
- 80 t.kr.
- Revisor
- Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 15 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 5,4 % |
| Likviditetsgrad | 105 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 15 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 228,3 mio. kr. | 315,6 mio. kr. | 341,0 mio. kr. |
| Bruttofortjeneste | 3,8 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| Årets resultat | -2,7 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 2,9 mio. kr. |
| Egenkapital | 2,9 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 5,3 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 53,4 mio. kr. | 28,5 mio. kr. | 22,4 mio. kr. |
| Likvider | 39,8 mio. kr. | 24,1 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 50,5 mio. kr. | 23,0 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 0 kr. | 624 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 8 | 7 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · Beierholm.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 180 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 167 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 177 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 167 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 175 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 180 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 171 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 149 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 155 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 153 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 153 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 59 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 150 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 152 | ||
| 10.12.2010 – 31.12.2010 | 138 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Nisha Harwani | Nuværende | |
| Direktør | Kavita Harwani | ||
| Ejer (100 %) | NN12 HOLDING APS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | K 1 HOLDING ApS | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | Nuværende | |
| Revisor | ERNST & YOUNG DENMARK P/S | ||
| Stifter | K 1 HOLDING ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Nisha Harwani – 3 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- ANPARTSSELSKABET I AF 26.JUNI 2013 Konkurs 20.05.2015
- M & B HOLDING ApS Konkurs 20.05.2015
- NN12 HOLDING APS Aktiv
Kavita Harwani – 3 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- ANPARTSSELSKABET II AF 26.JUNI 2013 Konkurs 20.05.2015
- CARBON SOLUTIONS ApS Opløst
- K 1 HOLDING ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Tagensvej 70, 2200 København N | |
| c/o K 1 Holding ApS, Tagensvej 70, 2200 København N |
Tidligere navne
| VNN International ApS | – nu |
| VL SECURITIES ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- ANPARTSSELSKABET I AF 26.JUNI 2013 Konkurs
- ANPARTSSELSKABET II AF 26.JUNI 2013 Konkurs
- M & B HOLDING ApS Konkurs
- Selskabet af 10. maj 2017 XX A/S Konkurs
- ANPARTSSELSKABET AF 8. MARTS 2011 Opløst
- CARBON SOLUTIONS ApS Opløst
- EMENTOR DENMARK A/S Fusioneret
- EMENTOR SOLUTIONS A/S Opløst
- Godt Smil Nørrebro Leasing ApS Aktiv
- Handelsselskabet af 28.12.2021 ApS Opløst
- IKU/SCAN-KARRIERE ApS Opløst
- INDIAVISION ApS Opløst
- K 1 HOLDING ApS Aktiv
- NN12 HOLDING APS Aktiv
- Tandlægeselskabet Godt Smil Nørrebro ApS Aktiv
Lignende virksomheder i København
- ERICSSON DANMARK A/S København S
- EXA Infrastructure Denmark ApS København Ø
- GENISYS ApS København SV
- Tjen-til-det ApS København S
- ADDASOUND DENMARK A/S København Ø
- IT-TRONIC ApS København S
- Genexis Denmark A/S København V
- HUAWEI TECHNOLOGIES (DENMARK) ApS København S
- SENSA IT ApS København Ø
- HEADSET.DK A/S Valby
- SCANDIALOG ApS København Ø
- TELEINVEST ApS København K
Spørgsmål og svar om VNN International ApS
Er VNN International ApS gået konkurs?
Nej, VNN International ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for VNN International ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i VNN International ApS?
Nisha Harwani er direktør i VNN International ApS.
Hvem er revisor for VNN International ApS?
VNN International ApS har senest anvendt Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev VNN International ApS stiftet?
VNN International ApS blev stiftet 10. december 2010.
Hvad er egenkapitalen i VNN International ApS?
Egenkapitalen var 2,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.