T Byg Holding Jels ApS
CVR 33157002 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
T Byg Holding Jels ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Rødding. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 15 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,9 mio. kr. og et resultat på 268 t.kr.. Direktør: Thomas Hansen.
Konkursrisiko for T Byg Holding Jels ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 33157002
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (16 år)
- Adresse
- Lindbjergvej 5
6630 Rødding - Kommune
- Vejen
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 80 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 15 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 77,4 % |
| Likviditetsgrad | 205 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 5 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -6.386 kr. | -5.050 kr. |
| Årets resultat | 268 t.kr. | 1,3 mio. kr. |
| Egenkapital | 1,9 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 2,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. |
| Likvider | 457 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 546 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 3.753 kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 77 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 66 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 51 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 31 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 73 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 35 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 122 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 167 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 162 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 158 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 166 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 164 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 173 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 176 | ||
| 14.09.2010 – 31.12.2011 | 165 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Thomas Hansen | Nuværende | |
| Direktør | Lars Hegnet | ||
| Direktør | Claus Vangsager | ||
| Direktør | Leif Mortensen | ||
| Ejer (100 %) | Thomas Hansen | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | VANGSAGER HOLDING ApS | ||
| Ejer (50 %) | HEGNET HOLDING ApS | ||
| Ejer (50 %) | Claus Vangsager | ||
| Ejer (100 %) | Ressource Business ApS | ||
| Revisor | OL Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | VANGSAGER HOLDING ApS | Nuværende | |
| Stifter | HEGNET HOLDING ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Thomas Hansen – 3 andre selskaber
- IVS af 27.01.2017 Opløst
- T Byg & Rosenberg ApS Opløst
- T Byg Jels ApS Aktiv
Lars Hegnet – 3 andre selskaber
- HEGNET ApS Aktiv
- HEGNET HOLDING ApS Aktiv
- T Byg Jels ApS Aktiv
Claus Vangsager – 4 andre selskaber
- IVS af 15.10.2016 Opløst
- T Byg Jels ApS Aktiv
- VANGSAGER ApS Tvangsopløst
- VANGSAGER HOLDING ApS Tvangsopløst
Leif Mortensen – 34 andre selskaber, heraf 6 konkurs
- ASX 11587 ApS Konkurs 10.08.2017
- CVR af 03.04.2008 ApS Konkurs 03.10.2025
- DANECO GRUPPEN ApS Konkurs 08.01.2002
- EJENDOMSSELSKABET AF 31/1 1986 ApS Konkurs 09.03.2001
- EXQ ApS Konkurs 28.10.2014
- MATRIXINVEST ApS Konkurs 26.06.2002
- 030809-Holding ApS Fusioneret
- 230406-HOLDING ApS Aktiv
- ADMS ApS Aktiv
- CONCO ApS Aktiv
- DANECO HOLDING ApS Tvangsopløst
- DANECO HOLDING ApS Aktiv
- DATASIGN A/S Aktiv
- DataSign Invest ApS Aktiv
- ECONO ApS Fusioneret
- EJENDOMSSELSKABET AF 1/12 1979 ApS Tvangsopløst
- EKKO A/S Aktiv
- Ejendomsselskabet af 21.03.06 ApS Aktiv
- Freekon ApS Aktiv
- GRPR ApS Aktiv
- IVS af 15.10.2016 Opløst
- K.H. HOLDING ApS Tvangsopløst
- KILAN ApS Aktiv
- KL SKAGEN HOLDING ApS Aktiv
- PBH 26.792 ApS Tvangsopløst
- Regnskabsmakker ApS Aktiv
- Ressource Business ApS Fusioneret
- SKOVKANTEN ApS Fusioneret
- SYDINVENT ApS Aktiv
- T Byg Jels ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| Lindbjergvej 5, 6630 Rødding | |
| Ørstedvej 25, 6630 Rødding | |
| Fredensgade 7, 6000 Kolding | |
| Hyrdestræde 1A, 6000 Kolding |
Tidligere navne
| T Byg Holding Jels ApS | – nu |
| HEVAN HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- T Byg & Rosenberg ApS Opløst
- T Byg Jels ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Vejen
- NORDIC CENTER A/S Vejen
- MIDTGÅRD INV ApS Vejen
- LM-Holding ApS Vejen
- FB Holding Jels ApS Rødding
- JJ Nederby Holding ApS Brørup
- MB Nederby Holding ApS Brørup
- Kaisen Group ApS Vejen
- M.M.Holding ApS Brørup
- POTTE Invest ApS Brørup
- Estoya Holding ApS Gesten
- Marquardt Holding ApS Vejen
- Aarslev Skovgaard Holding ApS Vejen
Spørgsmål og svar om T Byg Holding Jels ApS
Er T Byg Holding Jels ApS gået konkurs?
Nej, T Byg Holding Jels ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for T Byg Holding Jels ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i T Byg Holding Jels ApS?
Thomas Hansen er direktør i T Byg Holding Jels ApS.
Hvornår blev T Byg Holding Jels ApS stiftet?
T Byg Holding Jels ApS blev stiftet 14. september 2010.
Hvad er egenkapitalen i T Byg Holding Jels ApS?
Egenkapitalen var 1,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.