BUCH FASHION WEAR ApS
CVR 33150520 · Anpartsselskab · Opløst efter erklæring
BUCH FASHION WEAR ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Vejle. Virksomheden er registreret i branchen detailhandel med tøj. Virksomheden er ikke længere aktiv (status: opløst efter erklæring). Der er offentliggjort 14 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.01.2020) viser en egenkapital på 1,4 mio. kr. og et resultat på 275 t.kr..
Stamdata
- CVR-nummer
- 33150520
- Status
- Opløst efter erklæring
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- Ophørt
- Adresse
- Torvegade 28
7100 Vejle - Kommune
- Vejle
- Branche
- Detailhandel med tøj (477110)
Konkurser i branchen: Tøjforretninger - Selskabskapital
- 80 t.kr.
- Ansatte
- 8 (2018)
- Revisor
- EY Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 9 |
| Mangler regnskab | Ja |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 52,0 % |
| Likviditetsgrad | 200 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. |
| Årets resultat | 275 t.kr. | 167 t.kr. |
| Egenkapital | 1,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 2,7 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| Likvider | 809 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 1,3 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 88 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 4 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.02.2024 – 31.01.2025 | 128 | ||
| 01.02.2023 – 31.01.2024 | 106 | ||
| 01.02.2022 – 31.01.2023 | 157 | ||
| 01.02.2021 – 31.01.2022 | 148 | ||
| 01.02.2020 – 31.01.2021 | 220 | For sent | |
| 01.02.2019 – 31.01.2020 | 194 | For sent | |
| 01.02.2018 – 31.01.2019 | 154 | ||
| 01.02.2017 – 31.01.2018 | 148 | ||
| 01.02.2016 – 31.01.2017 | 146 | ||
| 01.02.2015 – 31.01.2016 | 151 | ||
| 01.02.2014 – 31.01.2015 | 146 | ||
| 01.02.2013 – 31.01.2014 | 150 | ||
| 01.02.2012 – 31.01.2013 | 154 | ||
| 07.09.2010 – 31.01.2012 | 150 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Lars Erik Buch | ||
| Ejer (100 %) | Lars Erik Buch | ||
| Ejer (100 %) | L & B HOLDING VEJLE ApS | ||
| Revisor | NOMOQ PARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | L & B HOLDING VEJLE ApS |
Direktørernes øvrige selskaber
Lars Erik Buch – 4 andre selskaber
- A/S AF 02.04.1994 Fusioneret
- B. & E.J. VEJLE A/S Fusioneret
- FIMOG ApS Opløst
- L & B HOLDING VEJLE ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Torvegade 28, 7100 Vejle | |
| Hartmannsvej 14, 7100 Vejle |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Vejle
- HENRIK GUNDTOFT ApS Vejle
- Zent ApS Vejle
- All Gen ApS Vejle
- byBex ApS Vejle
- Panayotis - House of Dreams ApS Vejle
- Quasar Resources ApS Vejle
- AHTK ApS Vejle Øst
- MATTER the Label ApS Randbøl
- Embreys Projects ApS Vejle
- DKV Retail II A/S Vejle
- Mai´s Trading ApS Børkop
- Momentum & Friends ApS Vejle
Spørgsmål og svar om BUCH FASHION WEAR ApS
Er BUCH FASHION WEAR ApS gået konkurs?
Nej, BUCH FASHION WEAR ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: opløst efter erklæring.
Hvem er revisor for BUCH FASHION WEAR ApS?
BUCH FASHION WEAR ApS har senest anvendt EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev BUCH FASHION WEAR ApS stiftet?
BUCH FASHION WEAR ApS blev stiftet 7. september 2010.
Hvad er egenkapitalen i BUCH FASHION WEAR ApS?
Egenkapitalen var 1,4 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. januar 2020.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.