HV LÅSETEKNIK ApS
CVR 32835007 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
HV LÅSETEKNIK ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Valby. Virksomheden er registreret i branchen andre bygningsinstallationsaktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 16 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,9 mio. kr. og et resultat på 327 t.kr.. Direktør: Johnny Ærenlund.
Konkursrisiko for HV LÅSETEKNIK ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 59 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 32835007
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (16 år)
- Adresse
- Valby Langgade 192
2500 Valby - Kommune
- København
- Branche
- Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
Konkurser i branchen: Reparation af andre varer til personligt brug og husholdningsbrug - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 10 (2018)
- Revisor
- DANSK REVISION SØBORG, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 16 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 33,5 % |
| Likviditetsgrad | 153 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 6,6 mio. kr. | 7,5 mio. kr. |
| Årets resultat | 327 t.kr. | 452 t.kr. |
| Egenkapital | 1,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 5,8 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| Likvider | 17 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 3,7 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 60 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 15 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · DANSK REVISION SØBORG, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 176 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 179 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 171 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 176 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 123 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 141 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 142 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 157 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 108 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 130 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 153 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 147 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 95 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 134 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 107 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Johnny Ærenlund | Nuværende | |
| Ejer (67 %) | J-T Invest ApS | Nuværende | |
| Ejer (20 %) | Raan Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | Johnny Ærenlund | ||
| Ejer (50 %) | Tina Madsen | ||
| Ejer (50 %) | Johnny Ærenlund | ||
| Ejer (50 %) | Tina Madsen | ||
| Ejer (100 %) | J-T Invest ApS | ||
| Ejer (90 %) | J-T Invest ApS | ||
| Ejer (10 %) | Raan Holding ApS | ||
| Revisor | DANSK REVISION SØBORG, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | Investeringsselskabet af 20. september 2008 ApS | ||
| Revisor | One Revision Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | M2&Co., STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | Johnny Ærenlund | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Johnny Ærenlund – 2 andre selskaber
- J-T Invest ApS Aktiv
- Time It Development ApS Opløst
Adressehistorik (2 flytninger)
| Valby Langgade 192, 2500 Valby | |
| Valby Langgade 192, 2500 Valby | |
| c/o Johnny Ærenlund, Sydkærsvej 93, 2650 Hvidovre |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
Lignende virksomheder i København
- MEJLSHEDE LÅSE/NØGLER A/S København N
- HOVEDSTADENS LÅSE- SERVICE ApS København N
- Redofashion ApS København V
- Bikes 2012 ApS København K
- Ksmeden ApS København V
- Jana-Design og Systue ApS København K
- Reride ApS Valby
- KBH-Låse & Sikring CH ApS København Ø
- MM Låsesmed ApS København SV
- Halborg Holding ApS København Ø
- Ren Cykel ApS København SV
- Brass Centrum ApS København K
Spørgsmål og svar om HV LÅSETEKNIK ApS
Er HV LÅSETEKNIK ApS gået konkurs?
Nej, HV LÅSETEKNIK ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for HV LÅSETEKNIK ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i HV LÅSETEKNIK ApS?
Johnny Ærenlund er direktør i HV LÅSETEKNIK ApS.
Hvem er revisor for HV LÅSETEKNIK ApS?
HV LÅSETEKNIK ApS har senest anvendt DANSK REVISION SØBORG, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Hvornår blev HV LÅSETEKNIK ApS stiftet?
HV LÅSETEKNIK ApS blev stiftet 25. marts 2010.
Hvad er egenkapitalen i HV LÅSETEKNIK ApS?
Egenkapitalen var 1,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.