FYNSHAV INVEST ApS
CVR 32660827 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
FYNSHAV INVEST ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Sønderborg. Virksomheden er registreret i branchen anden finansiel formidling i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 17 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 14,7 mio. kr. og et resultat på 11,9 mio. kr.. Direktør: Christen Møller Espersen, Gitte Wrang Espersen.
Konkursrisiko for FYNSHAV INVEST ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 32660827
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (16 år)
- Adresse
- Fynsgade 3
6400 Sønderborg - Kommune
- Sønderborg
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 17 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,9 % |
| Likviditetsgrad | 83 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 8 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -37 t.kr. | -19 t.kr. |
| Årets resultat | 11,9 mio. kr. | 9,1 mio. kr. |
| Egenkapital | 14,7 mio. kr. | 12,1 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 14,8 mio. kr. | 12,1 mio. kr. |
| Likvider | 0 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 19 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 120 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 106 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 113 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 110 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 116 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 117 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 148 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 130 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 157 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 152 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 144 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 152 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 134 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 150 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 134 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 145 | ||
| 21.12.2009 – 31.12.2009 | 146 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Christen Møller Espersen | Nuværende | |
| Direktør | Gitte Wrang Espersen | Nuværende | |
| Direktør | Henning Davidsen | ||
| Bestyrelse | Gitte Wrang Espersen | ||
| Ejer (90 %) | ESPERSEN INVEST ApS | Nuværende | |
| Ejer (67 %) | ESPERSEN INVEST ApS | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICES STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | ESPERSEN INVEST ApS | Nuværende | |
| Stifter | UNE HAUTRE COUTURE ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Christen Møller Espersen – 9 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- Casa Danese ApS Konkurs 02.09.2016
- ESPERSEN INVEST ApS Aktiv
- Espersen Invest II ApS Fusioneret
- MASKINBYGGER CARL FR. PETERSEN ApS Aktiv
- MINIBOOSTER HYDRAULICS A/S Aktiv
- NØRHERREDHUS EJENDOMME ApS Aktiv
- Puk Invest ApS Aktiv
- UNE HAUTRE COUTURE ApS Aktiv
- Zirocco ApS Aktiv
Gitte Wrang Espersen – 1 andre selskaber
- ESPERSEN INVEST ApS Aktiv
Henning Davidsen – 10 andre selskaber
- BEIJER REF ApS Opløst
- GEMINA EJENDOMSSELSKAB A/S Fusioneret
- GEMINA TERMIX PRODUCTION A/S Aktiv
- HOLGER ANDREASEN INDUSTRI A/S Opløst
- ISSAB HOLDING ApS Aktiv
- MINIBOOSTER HYDRAULICS A/S Aktiv
- SAUER-DANFOSS A/S Fusioneret
- ULEFOS A/S Aktiv
- UNE HAUTRE COUTURE ApS Aktiv
- Zirocco ApS Aktiv
Adressehistorik (2 flytninger)
| Fynsgade 3, 6400 Sønderborg | |
| Fynsgade 3, 6400 Sønderborg | |
| Ellegårdvej 25 g, 6400 Sønderborg |
Andre virksomheder på samme adresse
- ESPERSEN INVEST ApS Aktiv
- Espersen Invest II ApS Fusioneret
- MINIBOOSTER HYDRAULICS A/S Aktiv
- One Place Service ApS Opløst
- Puk Invest ApS Aktiv
- UNE HAUTRE COUTURE ApS Aktiv
- VDM Invest ApS Aktiv
- Vildanden Invest ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Sønderborg
- E-VAPE ELECTRONICS ApS Sønderborg
- BRIMEX INTERNATIONAL ApS Sønderborg
- FRITS POULSEN. DYBBØL ApS Sønderborg
- BrandtBlomHolding ApS Sønderborg
- Pile ApS Sønderborg
- Knudsen Invest, Sønderborg ApS Sønderborg
- Peter Matzen Holding ApS Egernsund
- Mechlenborg Holding ApS Sønderborg
- Dotlev ApS Sønderborg
- KO Holding 2021 ApS Sønderborg
- LK-Holding ApS Sønderborg
- Lillemor ApS Sønderborg
Spørgsmål og svar om FYNSHAV INVEST ApS
Er FYNSHAV INVEST ApS gået konkurs?
Nej, FYNSHAV INVEST ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for FYNSHAV INVEST ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i FYNSHAV INVEST ApS?
Christen Møller Espersen, Gitte Wrang Espersen er direktører i FYNSHAV INVEST ApS.
Hvem er revisor for FYNSHAV INVEST ApS?
FYNSHAV INVEST ApS har senest anvendt PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB.
Hvornår blev FYNSHAV INVEST ApS stiftet?
FYNSHAV INVEST ApS blev stiftet 21. december 2009.
Hvad er egenkapitalen i FYNSHAV INVEST ApS?
Egenkapitalen var 14,7 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.