LYVAN KØLETEKNIK A/S
CVR 32277438 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
LYVAN KØLETEKNIK A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Hasselager. Virksomheden er registreret i branchen rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 17 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 694 t.kr. og et resultat på 110 t.kr.. Direktør: John Chuong Ly.
Konkursrisiko for LYVAN KØLETEKNIK A/S
0,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 69 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 32277438
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (17 år)
- Adresse
- Bøgekildevej 8E
8361 Hasselager - Kommune
- Aarhus
- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
Konkurser i branchen: Rådgivende ingeniørvirksomhed inden for byggeri og anlægsarbejder - Selskabskapital
- 500 t.kr.
- Ansatte
- 0 (2014)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 17 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 66,7 % |
| Likviditetsgrad | 296 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 3 |
| Andre selskaber på adressen | 10 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 370 t.kr. | 667 t.kr. | 352 t.kr. |
| Årets resultat | 110 t.kr. | 179 t.kr. | -97 t.kr. |
| Egenkapital | 694 t.kr. | 584 t.kr. | 405 t.kr. |
| Aktiver i alt | 1,0 mio. kr. | 901 t.kr. | 703 t.kr. |
| Likvider | 57 t.kr. | 113 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 346 t.kr. | 317 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 48 t.kr. | 77 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 1 | 2 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 180 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 182 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 178 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 152 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 74 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 246 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 177 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 160 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 153 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 165 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 181 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 169 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 163 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 190 | For sent | |
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 167 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 167 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | John Chuong Ly | Nuværende | |
| Direktør | Huy van Ly | ||
| Bestyrelse | Huy van Ly | Nuværende | |
| Bestyrelse | John Chuong Ly | Nuværende | |
| Bestyrelse | Hong Ngoc Thi Le | Nuværende | |
| Bestyrelse | Rasmus Linnet | ||
| Ejer (100 %) | LY HOLDING ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Huy van Ly | ||
| Revisor | SCHANTZ REVISION, GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Huy van Ly | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
John Chuong Ly – 13 andre selskaber, heraf 3 konkurs
- CODENAUT ApS Konkurs 25.02.2021
- GRAPH ApS Konkurs 22.02.2008
- Standley LeanBag ApS Konkurs 12.09.2022
- Biowatch ApS Aktiv
- Biowatch Holding ApS Aktiv
- Codenaut Invest ApS Aktiv
- EVA ApS Aktiv
- Eagle Systems ApS Aktiv
- FeedBackNOW ApS Opløst
- Gobil.dk ApS Aktiv
- LY HOLDING ApS Aktiv
- Liberata ApS Aktiv
- Unique Watches ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Bøgekildevej 8E, 8361 Hasselager | |
| Viborgvej 760, 8471 Sabro |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Aktieselskabet af 3/11 1999 Konkurs
- BCM AF 2011 ApS Konkurs
- EJENDOMSSELSKABET AF 13.01.10 ÅRHUS ApS Konkurs
- FUKURA ELECTRONIC ApS Konkurs
- Nordic clima Import ApS Konkurs
- SABRINA A/S Konkurs
- TERMINOX ApS Konkurs
- BCPUMP IVS Tvangsopløst
- TRØJBORG METALSTØBERI ApS Tvangsopløst
- VAGN SØRENSENS MØBELFABRIK, HASSELAGER ApS Tvangsopløst
Lignende virksomheder i Aarhus
- F.A. CONSULT ApS Aarhus V
- STEEN EGEGAARD PEDERSEN A/S Risskov
- J. Lange Holding ApS Aarhus C
- Aros Byggerådgivning ApS Mårslet
- Teknikrum ApS Malling
- Jesper Nielsen Danmark ApS Risskov
- TRUST Construction Management ApS Egå
- AXIGN Consulting ApS Solbjerg
- Ortigo ApS Aarhus N
- Instruct ApS Viby J
- NH Energy Partner ApS Aarhus C
- KBS Steel Design ApS Skødstrup
Spørgsmål og svar om LYVAN KØLETEKNIK A/S
Er LYVAN KØLETEKNIK A/S gået konkurs?
Nej, LYVAN KØLETEKNIK A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for LYVAN KØLETEKNIK A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i LYVAN KØLETEKNIK A/S?
John Chuong Ly er direktør i LYVAN KØLETEKNIK A/S.
Hvornår blev LYVAN KØLETEKNIK A/S stiftet?
LYVAN KØLETEKNIK A/S blev stiftet 26. juni 2009.
Hvad er egenkapitalen i LYVAN KØLETEKNIK A/S?
Egenkapitalen var 694 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.