GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS
CVR 31326249 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herning. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 18 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 6,7 mio. kr. og et resultat på 224 t.kr.. Direktør: Rubeck Nedergaard Risager.
Konkursrisiko for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 0 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 31326249
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (18 år)
- Adresse
- c/o Rubeck Risager, Grøndahlsvej 25, 5. 1
7400 Herning - Kommune
- Herning
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- ANKER HØSTregistreret revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 18 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,8 % |
| Likviditetsgrad | 1.332 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 8 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -55 t.kr. | -62 t.kr. |
| Årets resultat | 224 t.kr. | 222 t.kr. |
| Egenkapital | 6,7 mio. kr. | 6,8 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 6,7 mio. kr. | 6,9 mio. kr. |
| Likvider | 61 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 12 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · ANKER HØSTregistreret revisionsaktieselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 63 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 167 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 136 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 144 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 168 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 116 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 35 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 157 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 144 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 146 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 161 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 125 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 154 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 106 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 120 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 159 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 40 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 159 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Rubeck Nedergaard Risager | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | Rubeck Nedergaard Risager | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | Lis Risager | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Rubeck Nedergaard Risager | ||
| Ejer (100 %) | Rubeck Nedergaard Risager | ||
| Revisor | AKTIESELSKABET AF 10. AUGUST 1998 | ||
| Revisor | Knud Anders Holdgaard | ||
| Revisor | ANKER HØST REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Rubeck Nedergaard Risager | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Rubeck Nedergaard Risager – 4 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- TREHØJE TRANSPORT A/S Konkurs 08.01.1998
- JYDE MARKED A/S Opløst
- K. C. STORKØB. MARKETING A/S Fusioneret
- SUPER VIN A/S Opløst
Adressehistorik (1 flytninger)
| c/o Rubeck Risager, Grøndahlsvej 25, 5. 1, 7400 Herning | |
| Langvadbjergvej 23, 7400 Herning |
Andre virksomheder på samme adresse
- Fam. Nielsen Herning Holding ApS Fusioneret
- J.PRÆST HOLDING ApS Aktiv
- JYDE MARKED A/S Opløst
- KLINK & ULLITZ A/S Aktiv
- MICHAEL VEJVAD HOLDING ApS Aktiv
- MJT TØJHUSPARKEN A/S Opløst
- TOM SØRENSEN HOLDING, HERNING ApS Aktiv
- VOGNMANDSFIRMAET MORTEN PEDERSEN HAUGE ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Herning
- IKASTOF HOLDING A/S Herning
- NOVP HOLDING A/S Herning
- OLE MELDGAARD HOLDING ApS Herning
- AVLSCENTRET GULDHOLMGÅRD ApS. KIBÆK Kibæk
- GEMINA HOLDING A/S Herning
- TØMRERMESTER SVEND POST ApS Sunds
- JENS ELLERSGAARD HOLDING. HERNING A/S Herning
- LKN HOLDING HERNING ApS Herning
- JUTLANDIA HOLDING A/S Sønder Felding
- Gjedsøe Holding ApS Herning
- Presan-Holding ApS Herning
- JKPS Holding ApS Herning
Spørgsmål og svar om GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS
Er GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS gået konkurs?
Nej, GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS?
Rubeck Nedergaard Risager er direktør i GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS.
Hvem er revisor for GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS?
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS har senest anvendt ANKER HØSTregistreret revisionsaktieselskab.
Hvornår blev GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS stiftet?
GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS blev stiftet 11. marts 2008.
Hvad er egenkapitalen i GLENTEVEJ 16 - 22 HERNING ApS?
Egenkapitalen var 6,7 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.