PM 4 AF 1/11 2007 ApS
CVR 31252342 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
PM 4 AF 1/11 2007 ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Greve. Virksomheden er registreret i branchen investering for egen regning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 18 årsregnskaber, heraf 5 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (30.04.2025) viser en egenkapital på 86,1 mio. kr. og et resultat på 2,8 mio. kr.. Direktør: Benny Sass.
Konkursrisiko for PM 4 AF 1/11 2007 ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 31252342
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (18 år)
- Adresse
- Vestergårdsvej 6
2670 Greve - Kommune
- Greve
- Branche
- Investering for egen regning (649910)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- M2&Co., STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 5 af 18 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,4 % |
| Likviditetsgrad | 12.254 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -254 t.kr. | -117 t.kr. |
| Årets resultat | 2,8 mio. kr. | 11,8 mio. kr. |
| Egenkapital | 86,1 mio. kr. | 85,3 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 86,7 mio. kr. | 91,9 mio. kr. |
| Likvider | 1,5 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 530 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 0 kr. | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · M2&Co..
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.05.2024 – 30.04.2025 | 189 | For sent | |
| 01.05.2023 – 30.04.2024 | 198 | For sent | |
| 01.05.2022 – 30.04.2023 | 184 | For sent | |
| 01.05.2021 – 30.04.2022 | 184 | For sent | |
| 01.05.2020 – 30.04.2021 | 160 | ||
| 01.05.2019 – 30.04.2020 | 189 | For sent | |
| 01.05.2018 – 30.04.2019 | 149 | ||
| 01.05.2017 – 30.04.2018 | 162 | ||
| 01.05.2016 – 30.04.2017 | 158 | ||
| 01.05.2015 – 30.04.2016 | 149 | ||
| 01.05.2014 – 30.04.2015 | 152 | ||
| 01.05.2013 – 30.04.2014 | 162 | ||
| 01.05.2012 – 30.04.2013 | 156 | ||
| 01.05.2011 – 30.04.2012 | 158 | ||
| 01.05.2010 – 30.04.2011 | 170 | ||
| 01.05.2009 – 30.04.2010 | 165 | ||
| 01.05.2008 – 30.04.2009 | 181 | ||
| 01.11.2007 – 30.04.2008 | 159 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Benny Sass | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Benny Sass | Nuværende | |
| Revisor | M2&Co., STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | MEBUS & CHRISTENSEN, STATSAUTORISERET REVISIONSINTERESSENTSKAB | ||
| Revisor | M2&Co., STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB |
Direktørernes øvrige selskaber
Benny Sass – 3 andre selskaber
- Gladsaxe Smed A/S Aktiv
- JENSEN OVERFLADETEKNIK ApS Aktiv
- RNA INVEST A/S Opløst
Adressehistorik (1 flytninger)
| Vestergårdsvej 6, 2670 Greve | |
| Vestergårdsvej 6, 2670 Greve |
Lignende virksomheder i Greve
- KJÆRSKOV & CO. ApS Karlslunde
- LARS HØGHOLT ApS Karlslunde
- I & K FINANS ApS Tune
- TOP AV FINANS, TUNE ApS Tune
- MT FILTER ApS Karlslunde
- Komplementarselskabet Casa Alegria Komplementar ApS Greve
- HKL Pantebrevs Invest III ApS Greve
- Løwe Larsen ApS Greve
- Avium Fund I ApS Tune
- Marwel Holding ApS Greve
- ACDN Sørensen Invest ApS Greve
- NS Fælles Holding ApS Karlslunde
Spørgsmål og svar om PM 4 AF 1/11 2007 ApS
Er PM 4 AF 1/11 2007 ApS gået konkurs?
Nej, PM 4 AF 1/11 2007 ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for PM 4 AF 1/11 2007 ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i PM 4 AF 1/11 2007 ApS?
Benny Sass er direktør i PM 4 AF 1/11 2007 ApS.
Hvem er revisor for PM 4 AF 1/11 2007 ApS?
PM 4 AF 1/11 2007 ApS har senest anvendt M2&Co., STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Hvornår blev PM 4 AF 1/11 2007 ApS stiftet?
PM 4 AF 1/11 2007 ApS blev stiftet 11. januar 2008.
Hvad er egenkapitalen i PM 4 AF 1/11 2007 ApS?
Egenkapitalen var 86,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. april 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.