ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS

CVR 31090202 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko

ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Nørre Snede. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 18 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 191 t.kr. og et resultat på -18 t.kr..

Konkursrisiko for ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS

0,5 %
sandsynlighed for konkurs inden for 12 måneder
Lav risiko

0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber

Lavest risikoHøjest risiko

Øger risikoen

RegnskabsklasseRegnskabsklasse B, mikrovirksomhed · konkursrate 23,5 %2,7×
Revisors erklæringIngen bistand · konkursrate 13,2 %1,5×
Egenkapital vs. selskabskapital1× · konkursrate 12,9 %1,5×
Antal direktører0 · konkursrate 12,7 %1,4×
Direktørskift1 · konkursrate 11,4 %1,3×
Direktørens andre selskaber0 · konkursrate 10,9 %1,2×
Revision fravalgtJa · konkursrate 10,4 %1,2×
Regnskaber indsendt for sent2 · konkursrate 10,4 %1,2×

Mindsker risikoen

Genoptaget efter tvangsopløsningJa · konkursrate 0,0 %0,00×
Antal offentliggjorte regnskaber10+ · konkursrate 3,0 %0,35×
Tid på nuværende adresse5+ år · konkursrate 3,1 %0,35×
Likviditetsgrad200%–500% · konkursrate 3,4 %0,39×
Alder (år)10–20 år · konkursrate 3,9 %0,45×
Andel sene regnskaber0.01%–25% · konkursrate 4,5 %0,51×
Antal revisorer (historisk)2 · konkursrate 4,6 %0,52×
Soliditetsgrad40%–60% · konkursrate 4,6 %0,52×

Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.

Stamdata

CVR-nummer
31090202
Status
Aktiv
Virksomhedsform
Anpartsselskab
Stiftet
(18 år)
Adresse
Horsensvej 37
8766 Nørre Snede
Kommune
Ikast-Brande
Branche
Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
Selskabskapital
125 t.kr.
Ansatte
4 (2018)
Revision fravalgt
Ja

Advarselstegn

Regnskaber indsendt for sent2 af 18
Mangler regnskabNej
Negativ egenkapitalNej
Soliditetsgrad59,2 %
Likviditetsgrad245 %
Flytninger (seneste 2 år)0
Direktørskift i alt1
Direktørens tidligere konkurser0
Andre selskaber på adressen1
Usikkerhed om fortsat driftNej

Regnskab og nøgletal

Regnskabsår202520242023
Bruttofortjeneste-19 t.kr.-13 t.kr.-169 t.kr.
Årets resultat-18 t.kr.-3.237 kr.-149 t.kr.
Egenkapital191 t.kr.208 t.kr.562 t.kr.
Aktiver i alt322 t.kr.364 t.kr.704 t.kr.
Kortfristet gæld131 t.kr.156 t.kr.–

Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.

Indsendte årsrapporter

RegnskabsperiodeOffentliggjortDage efter periodens udløb
01.01.2025 – 31.12.2025180
01.01.2024 – 31.12.2024173
01.01.2023 – 31.12.2023180
01.01.2022 – 31.12.2022185 For sent
01.01.2021 – 31.12.2021178
01.01.2020 – 31.12.2020182
01.01.2019 – 31.12.2019244 For sent
01.01.2018 – 31.12.2018155
01.01.2017 – 31.12.2017161
01.01.2016 – 31.12.2016128
01.01.2015 – 31.12.2015142
01.01.2014 – 31.12.201438
01.01.2013 – 31.12.201381
01.01.2012 – 31.12.2012161
01.01.2011 – 31.12.2011159
01.01.2010 – 31.12.2010157
01.01.2009 – 31.12.2009118
12.12.2007 – 31.12.2008110

Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.

Ledelse, ejere og revisor

RolleNavnFraTil
DirektørAllan Ulstrup
Ejer (100 %)Allan Ulstrup Holding ApSNuværende
Ejer (100 %)Allan Ulstrup
RevisorBDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab
RevisorBeierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
StifterULLA HOLDING ApSNuværende

Direktørernes øvrige selskaber

Allan Ulstrup – 3 andre selskaber

Adressehistorik (1 flytninger)

Horsensvej 37, 8766 Nørre Snede
Ørnevej 8, 8766 Nørre Snede

Ansatte pr. år

Antal ansatte i ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS pr. år352011: 320112012: 420122013: 420132014: 420142015: 320152016: 420162017: 520172018: 42018

Andre virksomheder på samme adresse

Lignende virksomheder i Ikast-Brande

Spørgsmål og svar om ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS

Er ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS gået konkurs?

Nej, ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.

Hvad er konkursrisikoen for ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS?

Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.

Hvornår blev ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS stiftet?

ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS blev stiftet 12. december 2007.

Hvad er egenkapitalen i ALLAN'S MURERFORRETNING, NR. SNEDE ApS?

Egenkapitalen var 191 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.

Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.