KATJA MAAK HOLDING ApS
CVR 30816692 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
KATJA MAAK HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hedehusene. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -18 t.kr. og et resultat på -42 t.kr..
Konkursrisiko for KATJA MAAK HOLDING ApS
0,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 69 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 30816692
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (19 år)
- Adresse
- Stærkendevej 232
2640 Hedehusene - Kommune
- Høje-Taastrup
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- RevisionsFirmaet Edelbo & Lund-Larsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Ja |
| Soliditetsgrad | -12,4 % |
| Likviditetsgrad | 0 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 6 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Ja |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -5.000 kr. | -5.000 kr. | -5.000 kr. |
| Årets resultat | -42 t.kr. | -52 t.kr. | -141 t.kr. |
| Egenkapital | -18 t.kr. | 23 t.kr. | 75 t.kr. |
| Aktiver i alt | 148 t.kr. | 202 t.kr. | 236 t.kr. |
| Likvider | 0 kr. | 58 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 167 t.kr. | 179 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · RevisionsFirmaet Edelbo & Lund-Larsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 176 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 181 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 177 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 167 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 153 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 197 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 244 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 163 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 148 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 149 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 150 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 163 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 153 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 172 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 178 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 172 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 178 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 162 | ||
| 31.08.2007 – 31.12.2007 | 165 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Ejer (100 %) | Katja Charlotte Maak | Nuværende | |
| Revisor | Revisions Firmaet Edelbo Statsautoriseret Revisionsvirksomhed I/S | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET EDELBO STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET EDELBO & LUND-LARSEN, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Katja Charlotte Maak | Nuværende |
Adressehistorik (1 flytninger)
| Stærkendevej 232, 2640 Hedehusene | |
| Stærkendevej 232, 2640 Hedehusene |
Andre virksomheder på samme adresse
- Cafe Hedeland ApS Konkurs
- Datoselskabet af 26. juni 2026 ApS Tvangsopløst
- JL Holding 2024 ApS Aktiv
- KATJA MAAK EJENDOMSUDVIKLING ApS Aktiv
- KATJA MAAK PROJEKTUDVIKLING ApS Aktiv
- Le Club ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Høje-Taastrup
- MGBV Invest ApS Taastrup
- DANTEC HOLDING A/S Taastrup
- TSCHERNING HOLDING A/S Hedehusene
- FOCUS CONSULTING ApS Taastrup
- KRC HOLDING ApS Hedehusene
- CRONOR HOLDING ApS Taastrup
- AVS HOLDING A/S Hedehusene
- Kilinc Holding ApS Hedehusene
- Zeyno Holding ApS Hedehusene
- Ayaz Holding ApS Taastrup
- AYME Holding ApS Hedehusene
- Kashura Holding ApS Taastrup
Spørgsmål og svar om KATJA MAAK HOLDING ApS
Er KATJA MAAK HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, KATJA MAAK HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for KATJA MAAK HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for KATJA MAAK HOLDING ApS?
KATJA MAAK HOLDING ApS har senest anvendt RevisionsFirmaet Edelbo & Lund-Larsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev KATJA MAAK HOLDING ApS stiftet?
KATJA MAAK HOLDING ApS blev stiftet 31. august 2007.
Hvad er egenkapitalen i KATJA MAAK HOLDING ApS?
Egenkapitalen var -18 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.