Matu Invest Holding ApS
CVR 30719492 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
Matu Invest Holding ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Greve. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber, heraf 7 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 3,8 mio. kr. og et resultat på 756 t.kr.. Direktør: Mark Tunow.
Konkursrisiko for Matu Invest Holding ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 33 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 30719492
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (19 år)
- Adresse
- c/o Mark Tunow, Hundige Strandvej 196A, 1. th
2670 Greve - Kommune
- Greve
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 0 (2016)
- Revisor
- REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 7 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 93,1 % |
| Likviditetsgrad | 1.088 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4.367 kr. | -4.394 kr. | -3.625 kr. |
| Årets resultat | 756 t.kr. | 932 t.kr. | 1,0 mio. kr. |
| Egenkapital | 3,8 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 4,0 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| Likvider | 2,3 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 277 t.kr. | 0 kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 179 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 193 | For sent | |
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 187 | For sent | |
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 163 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 169 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 194 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 251 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 177 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 170 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 171 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 187 | For sent | |
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 148 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 181 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 184 | For sent | |
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 184 | For sent | |
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 156 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 115 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 92 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 169 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Mark Tunow | Nuværende | |
| Direktør | Thomas Skovgaard | ||
| Ejer (100 %) | Mark Tunow | Nuværende | |
| Revisor | REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | STEEN SLOTHOLT, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET ALBRECHTSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | MA Revision, Statsautoriserede revisorer v/Michael Andersen | ||
| Stifter | Thomas Skovgaard | Nuværende | |
| Stifter | Mark Tunow | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Mark Tunow – 5 andre selskaber
- A AUTO ApS Aktiv
- AG Gulve ApS Aktiv
- AG Gulve Erhverv A/S Fusioneret
- Anchers Gulvservice ApS Fusioneret
- DTM Gulve A/S Aktiv
Thomas Skovgaard – 1 andre selskaber
- SKOVGAARD GULVE ApS Aktiv
Adressehistorik (7 flytninger)
| c/o Mark Tunow, Hundige Strandvej 196A, 1. th, 2670 Greve | |
| c/o Mark Tunow, Tavleager 9, 2670 Greve | |
| c/o Mark Rørbye Tunow, Agergårdshaven 37, 2690 Karlslunde | |
| Lunikvej 26F, 2670 Greve | |
| Drejergangen 7C, 2690 Karlslunde | |
| Lunikvej 26B, 2670 Greve | |
| Baldershøj 36C, 2635 Ishøj | |
| Lunikvej 26G, 2670 Greve |
Tidligere navne
| Matu Invest Holding ApS | – nu |
| MT GULV HOLDING ApS | – |
| MT GULVDESIGN ApS | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Bouziri ApS Aktiv
- Carina Andersen Holding ApS Aktiv
- TV BESTILLINGEN ApS Tvangsopløst
Lignende virksomheder i Greve
- DANRØG A/S Greve
- JENS JOHANSEN HOLDING ApS Karlslunde
- IM EJENDOMME A/S Greve
- DALAB SOFTWARE ApS Greve
- VALD. NIELSEN & SØN EXPORT A/S Karlslunde
- REKA HOLDING ApS Greve
- BENT HYBHOLT HOLDING ANPARTSSELSKAB Greve
- R HANSEN FINANS ApS Karlslunde
- VIN- OG TOBAKSHANDLER A. JEFTING ApS Greve
- BELEMI ApS Greve
- Little Bear Holding ApS Greve
- Nordic Molecular Ventures ApS Greve
Spørgsmål og svar om Matu Invest Holding ApS
Er Matu Invest Holding ApS gået konkurs?
Nej, Matu Invest Holding ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for Matu Invest Holding ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i Matu Invest Holding ApS?
Mark Tunow er direktør i Matu Invest Holding ApS.
Hvem er revisor for Matu Invest Holding ApS?
Matu Invest Holding ApS har senest anvendt REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB.
Hvornår blev Matu Invest Holding ApS stiftet?
Matu Invest Holding ApS blev stiftet 26. juni 2007.
Hvad er egenkapitalen i Matu Invest Holding ApS?
Egenkapitalen var 3,8 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.