LØVENBALK HOLDING ApS
CVR 30605195 · Anpartsselskab · Opløst efter fusion
LØVENBALK HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Herning. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Virksomheden er ikke længere aktiv (status: opløst efter fusion). Der er offentliggjort 13 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.09.2019) viser en egenkapital på 14,8 mio. kr. og et resultat på 398 t.kr..
Stamdata
- CVR-nummer
- 30605195
- Status
- Opløst efter fusion
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- Ophørt
- Adresse
- c/o Gunner Christensen, Nørre Alle 17
7400 Herning - Kommune
- Herning
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 13 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,5 % |
| Likviditetsgrad | – |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2019 | 2018 |
|---|---|---|
| Årets resultat | 398 t.kr. | 545 t.kr. |
| Egenkapital | 14,8 mio. kr. | 14,7 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 14,9 mio. kr. | 14,7 mio. kr. |
| Kortfristet gæld | 81 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 15 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.10.2018 – 30.09.2019 | 107 | ||
| 01.10.2017 – 30.09.2018 | 99 | ||
| 01.10.2016 – 30.09.2017 | 72 | ||
| 01.10.2015 – 30.09.2016 | 117 | ||
| 01.10.2014 – 30.09.2015 | 119 | ||
| 01.10.2013 – 30.09.2014 | 118 | ||
| 01.10.2012 – 30.09.2013 | 126 | ||
| 01.10.2011 – 30.09.2012 | 122 | ||
| 01.10.2010 – 30.09.2011 | 123 | ||
| 01.10.2009 – 30.09.2010 | 119 | ||
| 01.10.2008 – 30.09.2009 | 119 | ||
| 01.10.2007 – 30.09.2008 | 118 | ||
| 01.06.2007 – 30.09.2007 | 122 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Gunner Christensen | ||
| Ejer (100 %) | Gunner Christensen | ||
| Ejer (100 %) | Løvenbalk Holding 3 ApS | ||
| Revisor | CHRISTENSEN & PEDERSEN, HERNING A/S | ||
| Revisor | Peder Christian Pedersen | ||
| Stifter | Gunner Christensen |
Direktørernes øvrige selskaber
Gunner Christensen – 6 andre selskaber
- G.C. EJENDOM ApS Aktiv
- KORAL GULD & SØLV ApS Aktiv
- KORAL GULD OG SØLV ApS Fusioneret
- Løvenbalk Holding 2 ApS Fusioneret
- Løvenbalk Holding 3 ApS Aktiv
- Løvenbalk Holding 4 ApS Aktiv
Adressehistorik (0 flytninger)
| c/o Gunner Christensen, Nørre Alle 17, 7400 Herning |
Andre virksomheder på samme adresse
- Løvenbalk Holding 2 ApS Fusioneret
- Løvenbalk Holding 3 ApS Aktiv
- Løvenbalk Holding 4 ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Herning
- IKASTOF HOLDING A/S Herning
- NOVP HOLDING A/S Herning
- OLE MELDGAARD HOLDING ApS Herning
- AVLSCENTRET GULDHOLMGÅRD ApS. KIBÆK Kibæk
- GEMINA HOLDING A/S Herning
- TØMRERMESTER SVEND POST ApS Sunds
- JENS ELLERSGAARD HOLDING. HERNING A/S Herning
- LKN HOLDING HERNING ApS Herning
- JUTLANDIA HOLDING A/S Sønder Felding
- Gjedsøe Holding ApS Herning
- Presan-Holding ApS Herning
- JKPS Holding ApS Herning
Spørgsmål og svar om LØVENBALK HOLDING ApS
Er LØVENBALK HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, LØVENBALK HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: opløst efter fusion.
Hvem er revisor for LØVENBALK HOLDING ApS?
LØVENBALK HOLDING ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab.
Hvornår blev LØVENBALK HOLDING ApS stiftet?
LØVENBALK HOLDING ApS blev stiftet 1. juni 2007.
Hvad er egenkapitalen i LØVENBALK HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 14,8 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. september 2019.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.