AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S
CVR 30585755 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Aabenraa. Virksomheden er registreret i branchen udlejning af erhvervsejendomme. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (30.09.2025) viser en egenkapital på 1,3 mio. kr. og et resultat på -22 t.kr..
Konkursrisiko for AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 30585755
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (19 år)
- Adresse
- Rugkobbel 260
6200 Aabenraa - Kommune
- Aabenraa
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Konkurser i branchen: Udlejning af erhvervsejendomme - Selskabskapital
- 1,0 mio. kr.
- Revisor
- Revisionsfirmaet Jørgen Gilling
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 86,6 % |
| Likviditetsgrad | 13 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 25 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 0 kr. | 0 kr. |
| Bruttofortjeneste | -29 t.kr. | -27 t.kr. |
| Årets resultat | -22 t.kr. | -21 t.kr. |
| Egenkapital | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 1,4 mio. kr. | 1,4 mio. kr. |
| Kortfristet gæld | 48 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Revisionsfirmaet Jørgen Gilling.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.10.2024 – 30.09.2025 | 123 | ||
| 01.10.2023 – 30.09.2024 | 169 | ||
| 01.10.2022 – 30.09.2023 | 118 | ||
| 01.10.2021 – 30.09.2022 | 169 | ||
| 01.10.2020 – 30.09.2021 | 118 | ||
| 01.10.2019 – 30.09.2020 | 149 | ||
| 01.10.2018 – 30.09.2019 | 154 | ||
| 01.10.2017 – 30.09.2018 | 109 | ||
| 01.10.2016 – 30.09.2017 | 130 | ||
| 01.10.2015 – 30.09.2016 | 109 | ||
| 01.10.2014 – 30.09.2015 | 132 | ||
| 01.10.2013 – 30.09.2014 | 151 | ||
| 01.10.2012 – 30.09.2013 | 156 | ||
| 01.10.2011 – 30.09.2012 | 131 | ||
| 01.10.2010 – 30.09.2011 | 165 | ||
| 01.10.2009 – 30.09.2010 | 161 | ||
| 01.10.2008 – 30.09.2009 | 74 | ||
| 01.10.2007 – 30.09.2008 | 160 | ||
| 01.10.2006 – 30.09.2007 | 393 | For sent |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Bestyrelse | Bjarke Buhrmann Schwartz | Nuværende | |
| Bestyrelse | Preben Gundersen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Tina Hansen Petersen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Preben Gundersen | ||
| Bestyrelse | Carsten Sehested-Blad | ||
| Bestyrelse | Bo Kühnel Matthisson | ||
| Ejer (100 %) | MØGELMOSE HOLDING ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | B-SATS ApS | ||
| Ejer (100 %) | A-SATS A/S | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | REVISIONSFIRMAET JØRGEN GILLING |
Adressehistorik (0 flytninger)
| Rugkobbel 260, 6200 Aabenraa |
Andre virksomheder på samme adresse
- AABENRAA ERHVERVSPARK - VESTVEJEN A/S Konkurs
- EJENDOMSSELSKABET AABENRAAVEJ 20 A/S Konkurs
- RiXen.ApS Konkurs
- Service Team Syd IVS Konkurs
- A-SATS A/S Aktiv
- AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE III A/S Aktiv
- AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE V A/S Aktiv
- B & F SKILTE & SERIGRAFI ApS Opløst
- B-AABENRAA ApS Tvangsopløst
- B-DANMARK A/S Tvangsopløst
- B-SATS ApS Fusioneret
- BRAVELIGHT ApS Tvangsopløst
- E-SYD HOLDING ApS Tvangsopløst
- EJENDOMSINVEST SYD ApS Tvangsopløst
- ENGLER-DK ApS Aktiv
- Evje ApS Aktiv
- Fun Nordic ApS Aktiv
- Fun Nordic Holding ApS Aktiv
- GREEN-TREE.DK ApS Aktiv
- MØGELMOSE HOLDING ApS Aktiv
- Senioren Zentrum ApS Opløst
- Service-Compagniet ApS Aktiv
- Sourcebynet ApS Aktiv
- TRYKKERGAARDEN A/S Tvangsopløst
- TRYKKERGAARDEN A/S Opløst
Lignende virksomheder i Aabenraa
- VOORUIT INVEST A/S Padborg
- Nikobiz A/S Padborg
- AG EJENDOMSSELSKAB ApS Aabenraa
- LTH A/S Aabenraa
- G. TH. ANDERSEN INVEST A/S Aabenraa
- EJENDOMSSELSKABET HADERSLEVVEJ 6. AABENRAA ApS Aabenraa
- OMH Rødekro HOLDING A/S Rødekro
- FRINOVA A/S Aabenraa
- Rødekro Erhvervsejendomme ApS Rødekro
- AMPAJ ApS Rødekro
- JUNIOR ApS Aabenraa
- Outzen Ejendom & Boligservice ApS Rødekro
Spørgsmål og svar om AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S
Er AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S gået konkurs?
Nej, AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S?
AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S har senest anvendt Revisionsfirmaet Jørgen Gilling.
Hvornår blev AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S stiftet?
AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S blev stiftet 10. maj 2007.
Hvad er egenkapitalen i AABENRAA ERHVERVSPARK ETAPE IV A/S?
Egenkapitalen var 1,3 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. september 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.