SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS
CVR 30550978 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aabybro. Virksomheden er registreret i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 1,5 mio. kr. og et resultat på 273 t.kr.. Direktør: Per Larsen, Claus Larsen.
Konkursrisiko for SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 30550978
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (19 år)
- Adresse
- Rolighedsvej 5
9440 Aabybro - Kommune
- Jammerbugt
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 3 (2018)
- Revisor
- BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 47,8 % |
| Likviditetsgrad | 72 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 4 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1,4 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,5 mio. kr. |
| Årets resultat | 273 t.kr. | 241 t.kr. | 1,2 mio. kr. |
| Egenkapital | 1,5 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 3,0 mio. kr. | 3,4 mio. kr. | 6,1 mio. kr. |
| Likvider | 849 t.kr. | 1,3 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 1,5 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 76 t.kr. | 60 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 3 | 3 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 173 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 176 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 169 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 169 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 178 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 188 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 190 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 162 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 166 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 159 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 166 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 170 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 181 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 172 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 181 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 179 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 173 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 167 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 174 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Per Larsen | Nuværende | |
| Direktør | Claus Larsen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | CHPL HOLDING ApS | Nuværende | |
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | Per Larsen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Per Larsen – 6 andre selskaber
- CHPL HOLDING ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 3 ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 4 ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 5 ApS Aktiv
- CHPL NY HOLDING ApS Fusioneret
- PER LARSEN. AABYBRO VILLABYGGERI ApS Opløst
Claus Larsen – 3 andre selskaber
- CHPL HOLDING ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 3 ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 4 ApS Aktiv
Adressehistorik (2 flytninger)
| Rolighedsvej 5, 9440 Aabybro | |
| Rolighedsvej 5, 9440 Aabybro | |
| Bredgade 13, 9440 Aabybro |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- CHPL HOLDING ApS Aktiv
- CHPL HOLDING NR. 3 ApS Aktiv
- CHPL NY HOLDING ApS Fusioneret
- PER LARSEN. AABYBRO VILLABYGGERI ApS Opløst
Lignende virksomheder i Jammerbugt
- SALTUM TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS Saltum
- Sejer Byg ApS Brovst
- HOLMSAA ApS Aabybro
- Morten Røhl Tømrer- og Bygningsservice ApS Aabybro
- Vigsø Ravnholt ApS Aabybro
- E. Marine Engineering ApS Fjerritslev
- Nordjysk Tømrer ApS Aabybro
- Tømrersvenden Kaas ApS Pandrup
- Vulcanus ApS Aabybro
- Tømrerfirmaet Christiansen og Højer ApS Pandrup
- Surface Solutions ApS Pandrup
- Snedkermester Ole S. Larsen ApS Aabybro
Spørgsmål og svar om SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS
Er SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS gået konkurs?
Nej, SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS?
Per Larsen, Claus Larsen er direktører i SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS.
Hvem er revisor for SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS?
SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS har senest anvendt BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS stiftet?
SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS blev stiftet 26. juni 2007.
Hvad er egenkapitalen i SNEDKERMESTER PER LARSEN ApS?
Egenkapitalen var 1,5 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.