SL HAVEANLÆG ApS
CVR 30275527 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
SL HAVEANLÆG ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Nivå. Virksomheden er registreret i branchen landskabspleje. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,4 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,3 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 19 årsregnskaber, heraf 5 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 80 t.kr. og et resultat på 180 t.kr..
Konkursrisiko for SL HAVEANLÆG ApS
0,3 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 58 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 30275527
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (19 år)
- Adresse
- Violens Kvarter 6
2990 Nivå - Kommune
- Fredensborg
- Branche
- Landskabspleje (813000)
Konkurser i branchen: Almindelig rengøring i bygninger - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 4 (2018)
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 5 af 19 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 10,0 % |
| Likviditetsgrad | 111 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 2,9 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 3,5 mio. kr. |
| Bruttofortjeneste | 1,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| Årets resultat | 180 t.kr. | -75 t.kr. | -80 t.kr. |
| Egenkapital | 80 t.kr. | -100 t.kr. | -25 t.kr. |
| Aktiver i alt | 799 t.kr. | 558 t.kr. | 511 t.kr. |
| Likvider | 396 t.kr. | 195 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 719 t.kr. | 658 t.kr. | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 150 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 196 | For sent | |
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 175 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 186 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 200 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 245 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 153 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 148 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 150 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 149 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 296 | For sent | |
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 138 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 20 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 113 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 144 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 132 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 61 | ||
| 13.02.2007 – 31.12.2007 | 72 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Peter Andreas Stakemann | ||
| Direktør | Malte Aslak Hammer Lomholt | ||
| Direktør | Ilyian Entchev Sotirov | ||
| Ejer (100 %) | Ilyian Entchev Sotirov | Nuværende | |
| Revisor | ERNST & YOUNG DENMARK P/S | ||
| Revisor | DANSK REVISION FREDERIKSBERG, GODKENDT REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Stifter | ApS KBUS 38 nr.3117 | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Peter Andreas Stakemann – 54 andre selskaber, heraf 54 konkurs
- 01-05-24 ApS Konkurs 17.03.2025
- 061746M A/S Konkurs 03.10.2011
- 1 STEP, COPENHAGEN LOGISTIC & DISTRIBUTION ApS Konkurs 15.01.2009
- 1001 WATT ApS Konkurs 29.01.2002
- 123 AF 04.07.2012 ApS Konkurs 06.08.2012
- 1264 ApS Konkurs 12.06.2012
- 1414 EJENDOMSINVEST 10 ApS Konkurs 22.12.2015
- 1414 EJENDOMSINVEST 12 ApS Konkurs 22.12.2015
- 1414 EJENDOMSINVEST ApS Konkurs 19.12.2014
- 1414 INVEST ApS Konkurs 22.12.2015
- 1WAY2PRINT A/S Konkurs 24.07.2003
- 2 X KJAER DK ApS Konkurs 18.12.2024
- 20220608 ApS Konkurs 18.07.2022
- 23K ApS Konkurs 17.01.2022
- 24237982 A/S Konkurs 25.04.2012
- 2BU EJENDOMME ApS Konkurs 11.09.2013
- 2BU HOLDING ApS Konkurs 02.10.2013
- 2Tal enterprise A/S Konkurs 28.04.2020
- 2V AMAGER SYD ApS Konkurs 20.12.2000
- 3 SIGMA ApS Konkurs 09.06.2005
- 30 08 61 71 ApS Konkurs 01.12.2011
- 31. OKTOBER 2008 ApS Konkurs 18.09.2009
- 32 67 71 93 ApS Konkurs 16.11.2011
- 36087374 ApS Konkurs 10.01.2017
- 365 Service Holding ApS Konkurs 26.11.2020
- 365 Service Partner ApS Konkurs 26.11.2020
- 39701804 ApS Konkurs 14.08.2020
- 39704994 ApS Konkurs 14.08.2020
- 3BH ApS Konkurs 03.05.2019
- 3XE BYG ApS Konkurs 11.08.2017
Adressehistorik (1 flytninger)
| Violens Kvarter 6, 2990 Nivå | |
| Kronprinsessegade 18, 1306 København K |
Tidligere navne
| SL HAVEANLÆG ApS | – nu |
| ApS KBUS 17 NR. 5621 | – |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Fredensborg
- Grønt Mandskab ApS Humlebæk
- Faber Entreprise ApS Kokkedal
- BKM Landscaping ApS Kokkedal
- N&S Anlægsgartner ApS Humlebæk
- Fælleshaven A/S Humlebæk
- Den Grønne Gren A/S Fredensborg
- Haveservice Nord ApS Fredensborg
- HW Anlæg ApS Kokkedal
- KJÆRGAARD ANLÆGSGARTNER ApS Humlebæk
- EBBE DALSGAARD A/S Kokkedal
- ANLÆGSGARTNER LEIF ÖHBLOM A/S Fredensborg
- KAREN ANDERSON HAVER ApS Fredensborg
Spørgsmål og svar om SL HAVEANLÆG ApS
Er SL HAVEANLÆG ApS gået konkurs?
Nej, SL HAVEANLÆG ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for SL HAVEANLÆG ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,4 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,3 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvornår blev SL HAVEANLÆG ApS stiftet?
SL HAVEANLÆG ApS blev stiftet 13. februar 2007.
Hvad er egenkapitalen i SL HAVEANLÆG ApS?
Egenkapitalen var 80 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.