GAS- OG VANDMESTEREN ApS
CVR 29418497 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
GAS- OG VANDMESTEREN ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Randers SØ. Virksomheden er registreret i branchen installation af vvs-, varme- og klimaanlæg. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 844 t.kr. og et resultat på 745 t.kr.. Direktør: Thomas Rønnov.
Konkursrisiko for GAS- OG VANDMESTEREN ApS
0,2 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 49 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 29418497
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (20 år)
- Adresse
- Grenåvej 24
8960 Randers SØ - Kommune
- Randers
- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 5 (2018)
- Revisor
- REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 20 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 13,1 % |
| Likviditetsgrad | 99 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 6,8 mio. kr. | 4,9 mio. kr. | 5,0 mio. kr. |
| Årets resultat | 745 t.kr. | -294 t.kr. | 341 t.kr. |
| Egenkapital | 844 t.kr. | 99 t.kr. | 743 t.kr. |
| Aktiver i alt | 6,4 mio. kr. | 6,1 mio. kr. | 7,4 mio. kr. |
| Likvider | 1,9 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 5,6 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 9 | 9 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 181 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 181 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 179 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 175 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 137 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 122 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 134 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 51 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 150 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 154 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 147 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 148 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 153 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 145 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 146 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 147 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 155 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 146 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 151 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Thomas Rønnov | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | TR HOLDING 2014 ApS | Nuværende | |
| Ejer (33 %) | MR Holding 2019 ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Thomas Rønnov | ||
| Ejer (100 %) | TR HOLDING 2014 ApS | ||
| Ejer (90 %) | TR HOLDING 2014 ApS | ||
| Ejer (10 %) | MR Holding 2019 ApS | ||
| Ejer (67 %) | TR HOLDING 2014 ApS | ||
| Ejer (20 %) | MR Holding 2019 ApS | ||
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | National Revision a/s | ||
| Revisor | 18. juni 2024 P/S | ||
| Revisor | 18. juni 2024 P/S | ||
| Stifter | Thomas Rønnov | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Thomas Rønnov – 3 andre selskaber
- Murermester Rønnow ApS Aktiv
- RØNNOW EJENDOMME APS Aktiv
- TR HOLDING 2014 ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| Grenåvej 24, 8960 Randers SØ | |
| Vænget 1, 8940 Randers SV | |
| Vænget 5, 8940 Randers SV | |
| Vænget 5, 8900 Randers C |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Murermester Rønnow ApS Aktiv
- RØNNOW EJENDOMME APS Aktiv
Lignende virksomheder i Randers
- JOHN SLOTH VVS OG BLIK ApS Randers NV
- GS Max Holding ApS Randers NV
- Air&Fire Service ApS Randers C
- Flinthøj ApS Langå
- Harridslev Smede & Maskinforretning ApS Randers NØ
- Randers Byg & VVS ApS Randers NØ
- hcool ApS Randers NV
- MRC Kloak og VVS ApS Randers SV
- Multisol aps Randers SV
- Conradi vvs Aps Havndal
- Asferg Smede & VVS A/S Fårup
- Rune´s VVS ApS Randers NV
Spørgsmål og svar om GAS- OG VANDMESTEREN ApS
Er GAS- OG VANDMESTEREN ApS gået konkurs?
Nej, GAS- OG VANDMESTEREN ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for GAS- OG VANDMESTEREN ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,2 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i GAS- OG VANDMESTEREN ApS?
Thomas Rønnov er direktør i GAS- OG VANDMESTEREN ApS.
Hvem er revisor for GAS- OG VANDMESTEREN ApS?
GAS- OG VANDMESTEREN ApS har senest anvendt REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB.
Hvornår blev GAS- OG VANDMESTEREN ApS stiftet?
GAS- OG VANDMESTEREN ApS blev stiftet 17. marts 2006.
Hvad er egenkapitalen i GAS- OG VANDMESTEREN ApS?
Egenkapitalen var 844 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.