KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS
CVR 29132356 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Randers SV. Virksomheden er registreret i branchen tagdækningsaktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 536 t.kr. og et resultat på 302 t.kr.. Direktør: Louise Holm.
Konkursrisiko for KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 29132356
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (21 år)
- Adresse
- Kærgade 173
8940 Randers SV - Kommune
- Randers
- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 2 (2018)
- Revisor
- Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 21 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 36,8 % |
| Likviditetsgrad | 124 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1,6 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| Årets resultat | 302 t.kr. | 196 t.kr. |
| Egenkapital | 536 t.kr. | 234 t.kr. |
| Aktiver i alt | 1,5 mio. kr. | 1,1 mio. kr. |
| Likvider | 108 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 889 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 89 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 4 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 98 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 153 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 156 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 157 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 98 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 85 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 105 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 72 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 123 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 89 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 68 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 146 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 144 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 152 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 150 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 150 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 152 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 146 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 153 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 151 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Louise Holm | Nuværende | |
| Direktør | Jan Vejlgaard Pedersen | ||
| Direktør | John Ejner From | ||
| Ejer (100 %) | Louise Holm | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | JJ HOLDING RANDERS ApS | ||
| Revisor | National Revision a/s | ||
| Revisor | Kvist & Jensen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | JJ HOLDING RANDERS ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Jan Vejlgaard Pedersen – 5 andre selskaber
- JJ HOLDING RANDERS ApS Fusioneret
- JJT EJENDOMSINVEST ApS Fusioneret
- Jan Vejlgaard Pedersen Holding ApS Aktiv
- MARSVEJ 45 ApS Opløst
- PARCEL MUSIC ApS Aktiv
John Ejner From – 4 andre selskaber
- JJ HOLDING RANDERS ApS Fusioneret
- JJT EJENDOMSINVEST ApS Fusioneret
- John Ejner From Holding ApS Opløst
- PARCEL MUSIC ApS Aktiv
Adressehistorik (6 flytninger)
| Kærgade 173, 8940 Randers SV | |
| Kærgade 173, 8940 Randers SV | |
| Kondrups Vænge 1, 8983 Gjerlev J | |
| Østervold 10, st., 8900 Randers C | |
| Niels Ebbesens Gade 12A, 1. tv, 8900 Randers C | |
| Kærgade 105, 8940 Randers SV | |
| Kærgade 105, 8900 Randers C |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Murerfirma Jakob Vinther ApS Konkurs
Lignende virksomheder i Randers
- JSA Tagdækning ApS Randers NØ
- HQ Tagdækning ApS Randers SV
- SL Tagdækning ApS Randers NØ
- Vind og Vandtæt Tag ApS Spentrup
- Olsens Tag ApS Spentrup
- Mørup Algerens ApS Randers NV
- Tækkekompagniet ApS Randers NØ
- Randers Tækkefirma ApS Randers C
- Midtgaard Tagdækning ApS Randers SØ
- BJERRINGBRO OG OMEGNS TAGPAPDÆKNING ApS Randers NV
- FLEXTAG ApS Fårup
- RENOMMÉ-TAG ApS Langå
Spørgsmål og svar om KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS
Er KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS gået konkurs?
Nej, KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS?
Louise Holm er direktør i KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS.
Hvem er revisor for KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS?
KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS har senest anvendt Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS stiftet?
KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS blev stiftet 29. september 2005.
Hvad er egenkapitalen i KRONJYLLANDS TAGTEKNIK ApS?
Egenkapitalen var 536 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.