NIM STAAL HOLDING ApS
CVR 28894872 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
NIM STAAL HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Blåvand. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 796 t.kr. og et resultat på 196 t.kr.. Direktør: Bente Marianne Staal.
Konkursrisiko for NIM STAAL HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28894872
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (21 år)
- Adresse
- c/o SæbeRiget, Hovej 13
6857 Blåvand - Kommune
- Varde
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 20 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 32,9 % |
| Likviditetsgrad | 17 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 155 t.kr. | 158 t.kr. | 130 t.kr. |
| Årets resultat | 196 t.kr. | 135 t.kr. | 45 t.kr. |
| Egenkapital | 796 t.kr. | 599 t.kr. | 464 t.kr. |
| Aktiver i alt | 2,4 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| Likvider | 33 t.kr. | 86 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 584 t.kr. | 354 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 35 t.kr. | – | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 104 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 145 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 145 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 163 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 157 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 96 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 115 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 65 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 67 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 93 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 83 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 82 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 163 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 155 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 113 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 89 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 63 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 132 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 136 | ||
| 14.07.2005 – 31.12.2006 | 142 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Bente Marianne Staal | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Bente Marianne Staal | Nuværende | |
| Revisor | K/M-REVISION ApS | ||
| Revisor | PRV A/S | ||
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | Bente Marianne Staal | Nuværende | |
| Stifter | Kim Staal | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Bente Marianne Staal – 2 andre selskaber
- JORDEMODERENS SCANNINGSKLINIK ApS Tvangsopløst
- SæbeRiget ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| c/o SæbeRiget, Hovej 13, 6857 Blåvand | |
| Stationsvej 5, 6840 Oksbøl | |
| c/o Bente Nim og Kim Staal, Thorsø Skovvej 2B, 8600 Silkeborg | |
| c/o Bente Nim og Kim Staal, Thorsø Skovvej 2B, 8600 Silkeborg |
Andre virksomheder på samme adresse
- EGON NIELSEN HOLDING ApS Aktiv
- SIKRINGSGRUPPEN VEST ApS Aktiv
- SæbeRiget ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Varde
- OXB ApS Blåvand
- AGERBÆK HOLDING A/S Agerbæk
- VPK ApS Oksbøl
- ETL Holding 2026 ApS Årre
- JAM Holding 2026 ApS Årre
- Ejendommeinwest Holding ApS Oksbøl
- H.E.P. Holding ApS Oksbøl
- Niels Brogård Holding ApS Årre
- LOMN Holding ApS Årre
- Dansk Industrihåndtering Holding ApS Ansager
- Quarksmen ApS Ølgod
- BHC Holding, Næsbjerg ApS Varde
Spørgsmål og svar om NIM STAAL HOLDING ApS
Er NIM STAAL HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, NIM STAAL HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for NIM STAAL HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i NIM STAAL HOLDING ApS?
Bente Marianne Staal er direktør i NIM STAAL HOLDING ApS.
Hvem er revisor for NIM STAAL HOLDING ApS?
NIM STAAL HOLDING ApS har senest anvendt Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab.
Hvornår blev NIM STAAL HOLDING ApS stiftet?
NIM STAAL HOLDING ApS blev stiftet 14. juli 2005.
Hvad er egenkapitalen i NIM STAAL HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 796 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.