MALSKÆR HOLDING ApS
CVR 28866240 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
MALSKÆR HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Hellerup. Virksomheden er registreret i branchen anden finansiel formidling i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 4 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.07.2026) viser en egenkapital på 464 t.kr. og et resultat på 324 t.kr.. Direktør: Bjørn Malskær.
Konkursrisiko for MALSKÆR HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28866240
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (21 år)
- Adresse
- Ellemosevej 126
2900 Hellerup - Kommune
- Gentofte
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- DanRevision
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 4 af 20 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 56,6 % |
| Likviditetsgrad | 219 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -5.376 kr. | -9.014 kr. | -6.001 kr. |
| Årets resultat | 324 t.kr. | -298 t.kr. | 561 t.kr. |
| Egenkapital | 464 t.kr. | 139 t.kr. | 559 t.kr. |
| Aktiver i alt | 818 t.kr. | 308 t.kr. | 631 t.kr. |
| Likvider | 377 t.kr. | 80 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 355 t.kr. | 169 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 185 t.kr. | – | – |
| Gns. ansatte | 0 | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · DanRevision.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.08.2025 – 31.07.2026 | 76 | ||
| 01.08.2024 – 31.07.2025 | 175 | ||
| 01.08.2023 – 31.07.2024 | 155 | ||
| 01.08.2022 – 31.07.2023 | 183 | ||
| 01.08.2021 – 31.07.2022 | 145 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 189 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 183 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 164 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 151 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 156 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 167 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 149 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 171 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 210 | For sent | |
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 190 | For sent | |
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 173 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 173 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 305 | For sent | |
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 172 | ||
| 01.07.2005 – 31.12.2006 | 156 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Bjørn Malskær | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Bjørn Malskær | Nuværende | |
| Revisor | R60-BOMHUS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | R60 A/S | ||
| Revisor | Forvis Mazars Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | Bjørn Malskær | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Bjørn Malskær – 6 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- 3E Byggeteknik A/S Konkurs 18.02.2021
- G. V. L. ENTREPRISE A/S Aktiv
- G. V. L. GRUPPEN A/S Aktiv
- Malskær Bygningsfysik Brand og Statik ApS Aktiv
- STÅLTECH ApS Opløst
- TAGSTAD ENTREPRISE ApS Aktiv
Adressehistorik (0 flytninger)
| Ellemosevej 126, 2900 Hellerup |
Lignende virksomheder i Gentofte
- Helle-Broe Invest ApS Gentofte
- SVEND-HENRIK JENSEN ApS Gentofte
- T.C.M.-039 ApS Hellerup
- L. WIMMER. SLAGELSE A/S Charlottenlund
- STEN OLSEN FOTO ApS Charlottenlund
- O. ALBERTSEN TEKNIK A/S Hellerup
- LUNDBERG A/S Hellerup
- BJATOLA A/S Charlottenlund
- PIA HOLTEN REKRUTTERING ApS Gentofte
- UPSTAIRS. SMART TØJ ApS Charlottenlund
- TORBEN HOLME NIELSEN ApS Hellerup
- CHRISTIANE HOLME NIELSEN ApS Hellerup
Spørgsmål og svar om MALSKÆR HOLDING ApS
Er MALSKÆR HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, MALSKÆR HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for MALSKÆR HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i MALSKÆR HOLDING ApS?
Bjørn Malskær er direktør i MALSKÆR HOLDING ApS.
Hvem er revisor for MALSKÆR HOLDING ApS?
MALSKÆR HOLDING ApS har senest anvendt DanRevision.
Hvornår blev MALSKÆR HOLDING ApS stiftet?
MALSKÆR HOLDING ApS blev stiftet 1. juli 2005.
Hvad er egenkapitalen i MALSKÆR HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 464 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. juli 2026.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.