TANNERMEDICO A/S
CVR 28695780 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
TANNERMEDICO A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Hørsholm. Virksomheden er registreret i branchen engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 5,5 mio. kr. og et resultat på -84 t.kr..
Konkursrisiko for TANNERMEDICO A/S
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28695780
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (21 år)
- Adresse
- Agern Alle 1
2970 Hørsholm - Kommune
- Rudersdal
- Branche
- Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler (464610)
Konkurser i branchen: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr - Selskabskapital
- 750 t.kr.
- Ansatte
- 2 (2018)
- Revisor
- Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 21 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 61,2 % |
| Likviditetsgrad | 241 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 6 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 3,2 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| Årets resultat | -84 t.kr. | 219 t.kr. |
| Egenkapital | 5,5 mio. kr. | 5,6 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 9,0 mio. kr. | 9,1 mio. kr. |
| Likvider | 401 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 3,3 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 2 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 197 | For sent | |
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 181 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 183 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 172 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 172 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 181 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 154 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 169 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 180 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 170 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 188 | For sent | |
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 162 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 177 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 164 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 159 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 166 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 154 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 153 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 169 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 135 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Bestyrelse | Rene Arnfeldt Møller | Nuværende | |
| Bestyrelse | Stephanie Cecilia Arnfeldt Castella | Nuværende | |
| Bestyrelse | Peter Jørgen Giersing | Nuværende | |
| Bestyrelse | Filip Røddik Castella | Nuværende | |
| Bestyrelse | Torben Arnfeldt Møller | ||
| Bestyrelse | Christian Walther Øyrabø | ||
| Bestyrelse | Ulf Steenholt | ||
| Bestyrelse | Connie Kasse Arnfeldt Møller | ||
| Bestyrelse | Gitte Aaboe | ||
| Bestyrelse | Julie Kasse Arnfeldt Møller | ||
| Bestyrelse | Mogens Grauballe Godtfredsen | ||
| Bestyrelse | Jacob Ziirsen Hatt | ||
| Bestyrelse | Jacob Ziirsen Hatt | ||
| Ejer (100 %) | RAMAS INTERNATIONAL A/S | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | KATOGI ApS | ||
| Ejer (50 %) | RAMAS INTERNATIONAL A/S | ||
| Revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | Nuværende | |
| Revisor | TA P/S | ||
| Revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | TIMEVISION FREDERIKSBERG GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | Sten Lauritzen | ||
| Stifter | Torben Arnfeldt Møller | Nuværende |
Adressehistorik (4 flytninger)
| Agern Alle 1, 2970 Hørsholm | |
| Agern Alle 3, 2970 Hørsholm | |
| Stubbeled 2, 2950 Vedbæk | |
| Stubbeled 2, 2950 Vedbæk | |
| c/o Ulf Steenholt, Bavnebjærgspark 42, 3520 Farum |
Tidligere navne
| TANNERMEDICO A/S | – nu |
| TANNERMEDICO ApS | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- CysBio ApS Aktiv
- EXPRES2ION BIOTECHNOLOGIES ApS Aktiv
- TOOsonix A/S Aktiv
- WADeJongh Holding ApS Opløst
- Zaphe ApS Aktiv
- immunAware ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Rudersdal
- MEDI-STAR. GALENISK-TEKNISK LABORATORIUM A/S Vedbæk
- Avelsus ApS Birkerød
- SkinMed Solutions ApS Holte
- SF Medical ApS Skodsborg
- LOHMANN & RAUSCHER A/S Vedbæk
- World of trading ApS Holte
- MOMEDICO ApS Holte
- ALK-ABELLÓ NORDIC A/S Hørsholm
- INTRAMEDIC HOLDING A/S Nærum
- Nordic New Tech ApS Skodsborg
- MEDIDYNE A/S Nærum
- VIROGATES A/S Birkerød
Spørgsmål og svar om TANNERMEDICO A/S
Er TANNERMEDICO A/S gået konkurs?
Nej, TANNERMEDICO A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for TANNERMEDICO A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for TANNERMEDICO A/S?
TANNERMEDICO A/S har senest anvendt Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev TANNERMEDICO A/S stiftet?
TANNERMEDICO A/S blev stiftet 2. maj 2005.
Hvad er egenkapitalen i TANNERMEDICO A/S?
Egenkapitalen var 5,5 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.