DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS
CVR 28662998 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense NØ. Virksomheden er registreret i branchen almindelig rengøring i bygninger. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 5,6 mio. kr. og et resultat på 3,4 mio. kr.. Direktør: Mona Dias.
Konkursrisiko for DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28662998
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (20 år)
- Adresse
- Staupudevej 4
5240 Odense NØ - Kommune
- Odense
- Branche
- Almindelig rengøring i bygninger (812100)
Konkurser i branchen: Almindelig rengøring i bygninger - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 20 (2018)
- Revisor
- VH REVISION REGISTREREDE REVISORER ApS
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 20 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 66,2 % |
| Likviditetsgrad | 287 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 13,3 mio. kr. | 10,7 mio. kr. |
| Årets resultat | 3,4 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| Egenkapital | 5,6 mio. kr. | 4,2 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 8,4 mio. kr. | 5,8 mio. kr. |
| Likvider | 5,7 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 2,8 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 965 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 21 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · VH Revision Registrerede Revisorer ApS.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 127 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 100 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 116 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 132 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 154 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 117 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 244 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 142 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 155 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 129 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 76 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 128 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 128 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 182 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 172 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 142 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 154 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 155 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 169 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 182 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Mona Dias | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Dias Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Mona Dias | ||
| Revisor | VH REVISION REGISTREREDE REVISORER ApS | Nuværende | |
| Revisor | INGRID JENSEN REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | Mahatelge Aruna Allen Thomas Sydney Dias | Nuværende | |
| Stifter | Mona Dias | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Mona Dias – 1 andre selskaber
- Dias Holding ApS Aktiv
Adressehistorik (2 flytninger)
| Staupudevej 4, 5240 Odense NØ | |
| Staupudevej 4, st., 5240 Odense NØ | |
| Staupudevej 4, 5240 Odense NØ |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Dias Holding ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Odense
- EcoRen ApS Odense C
- Odense Rengøring ApS Odense C
- Bn Erhvervsrengøring ApS Odense SØ
- Propre ApS Odense M
- Kalle Services ApS Odense SØ
- Byens Ren Service ApS Odense NV
- CleanDeal ApS Odense SØ
- KLN-Service ApS Odense SØ
- Green Site Solution ApS Odense SØ
- REFS=Rengøring, Flytning og Småreparationer ApS Odense C
- Global Cleaning ApS Odense N
- Gulvrensning ApS Odense V
Spørgsmål og svar om DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS
Er DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS gået konkurs?
Nej, DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS?
Mona Dias er direktør i DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS.
Hvem er revisor for DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS?
DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS har senest anvendt VH REVISION REGISTREREDE REVISORER ApS.
Hvornår blev DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS stiftet?
DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS blev stiftet 23. juni 2006.
Hvad er egenkapitalen i DIAS RENGØRING & SKADESERVICE ApS?
Egenkapitalen var 5,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.