LARSEN & NØRAGER ApS
CVR 28324146 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
LARSEN & NØRAGER ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Jelling. Virksomheden er registreret i branchen vejgodstransport. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 550 t.kr. og et resultat på 50 t.kr.. Direktør: Lennart Løkkegaard Larsen.
Konkursrisiko for LARSEN & NØRAGER ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28324146
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (21 år)
- Adresse
- Mølvangvej 61
7300 Jelling - Kommune
- Vejle
- Branche
- Vejgodstransport (494100)
Konkurser i branchen: Vejgodstransport - Selskabskapital
- 150 t.kr.
- Ansatte
- 5 (2018)
- Revisor
- Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 21 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 37,8 % |
| Likviditetsgrad | 164 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 4 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 3,0 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| Årets resultat | 50 t.kr. | 254 t.kr. | 150 t.kr. |
| Egenkapital | 550 t.kr. | 754 t.kr. | 650 t.kr. |
| Aktiver i alt | 1,5 mio. kr. | 2,0 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| Likvider | 846 t.kr. | 560 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 890 t.kr. | 1,2 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 5 | 5 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 142 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 101 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 155 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 131 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 166 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 161 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 183 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 123 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 125 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 142 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 131 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 153 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 155 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 145 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 150 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 165 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 161 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 155 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 164 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 168 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Lennart Løkkegaard Larsen | Nuværende | |
| Direktør | Flemming Løkkegaard Larsen | ||
| Direktør | Anton Nørager | ||
| Ejer (100 %) | LLL Holding ApS | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | Flemming Løkkegaard Larsen | ||
| Ejer (33 %) | Anton Nørager | ||
| Revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab | Nuværende | |
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Flemming Løkkegaard Larsen | Nuværende | |
| Stifter | Anton Nørager | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Lennart Løkkegaard Larsen – 3 andre selskaber
- LLL Holding ApS Aktiv
- VOGNMAND FLEMMING LARSEN. JELLING A/S Tvangsopløst
- VOGNMAND LENNART LARSEN, JELLING ApS Aktiv
Flemming Løkkegaard Larsen – 3 andre selskaber
- FLEMMING LARSEN HOLDING, JELLING ApS Aktiv
- LARSEN & SØRENSEN, JELLING ApS Tvangsopløst
- VOGNMAND FLEMMING LARSEN. JELLING A/S Tvangsopløst
Adressehistorik (2 flytninger)
| Mølvangvej 61, 7300 Jelling | |
| Mølvangvej 61, 7300 Jelling | |
| Mølvangvej 61, 7300 Jelling |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- FLEMMING LARSEN HOLDING, JELLING ApS Aktiv
- LARSEN & SØRENSEN, JELLING ApS Tvangsopløst
- VOGNMAND FLEMMING LARSEN. JELLING A/S Tvangsopløst
- VOGNMAND LENNART LARSEN, JELLING ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Vejle
- BRDR. LARSEN TRANSPORT. VEJLE ApS Vejle
- Madsen og Philipsen Transport A/S Give
- P. E. TRANSPORT ApS Give
- NIELS TH. NIELSEN. VOGNMANDSFORRETNING ApS Bredsten
- SARBAN TRANSPORT ApS Vejle
- Salamat Transport ApS Vejle
- Danmant ApS Børkop
- KB-transport ApS Vejle
- HJ Transport ApS Give
- M&B Service ApS Vejle
- SB Pro Service ApS Vejle
- Emi Service ApS Give
Spørgsmål og svar om LARSEN & NØRAGER ApS
Er LARSEN & NØRAGER ApS gået konkurs?
Nej, LARSEN & NØRAGER ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for LARSEN & NØRAGER ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i LARSEN & NØRAGER ApS?
Lennart Løkkegaard Larsen er direktør i LARSEN & NØRAGER ApS.
Hvem er revisor for LARSEN & NØRAGER ApS?
LARSEN & NØRAGER ApS har senest anvendt Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab.
Hvornår blev LARSEN & NØRAGER ApS stiftet?
LARSEN & NØRAGER ApS blev stiftet 1. januar 2005.
Hvad er egenkapitalen i LARSEN & NØRAGER ApS?
Egenkapitalen var 550 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.