MG HOLDING HADERSLEV ApS
CVR 28145039 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
MG HOLDING HADERSLEV ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Vojens. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 40,9 mio. kr. og et resultat på -193 t.kr.. Direktør: Morten Gram.
Konkursrisiko for MG HOLDING HADERSLEV ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 18 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 28145039
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (22 år)
- Adresse
- c/o Gram Clean Air A/S, Lysbjergvej 10
6500 Vojens - Kommune
- Haderslev
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- EY Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 21 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 88,7 % |
| Likviditetsgrad | 1.583 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 71 t.kr. | -108 t.kr. |
| Årets resultat | -193 t.kr. | 2,0 mio. kr. |
| Egenkapital | 40,9 mio. kr. | 41,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 46,1 mio. kr. | 48,2 mio. kr. |
| Likvider | 495 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 207 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 163 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed · revisors erklæring: Revisionspåtegning · EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 120 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 127 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 123 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 126 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 126 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 118 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 144 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 139 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 136 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 141 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 147 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 147 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 152 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 144 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 138 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 137 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 128 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 135 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 136 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 136 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Morten Gram | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Morten Gram | Nuværende | |
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | Nuværende | |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | Morten Gram | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Morten Gram – 4 andre selskaber
- Ejendomsselskabet V. Å. Gram ApS Aktiv
- Gram Clean Air A/S Aktiv
- Heltemod & Hjerteblod A/S Opløst
- V. Å. GRAM HOLDING A/S Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| c/o Gram Clean Air A/S, Lysbjergvej 10, 6500 Vojens | |
| c/o V.Å. GRAM A/S, Lysbjergvej 10, 6500 Vojens | |
| c/o V.Å. GRAM A/S, Klintevej 4, 6100 Haderslev | |
| c/o V.Å. GRAM A/S, Klintevej 4, 6100 Haderslev |
Andre virksomheder på samme adresse
- Ejendomsselskabet V. Å. Gram ApS Aktiv
- Gram Clean Air A/S Aktiv
Lignende virksomheder i Haderslev
- J.P. ENERGI. VOJENS ApS Vojens
- ROBERT DAMKJÆR HOLDING A/S Haderslev
- ANPARTSSELSKABET AF 11. JUNI 1997 Vojens
- JK HOLDING ApS Haderslev
- O. Numan, Holding ApS Haderslev
- Peter Dixen ApS Vojens
- Petersen Capital ApS Vojens
- Fjellumhøj Holding ApS Vojens
- OC Gruppen A/S Gram
- Katballes Holding ApS Haderslev
- Hygge Ventures Group ApS Gram
- ounce4real ApS Haderslev
Spørgsmål og svar om MG HOLDING HADERSLEV ApS
Er MG HOLDING HADERSLEV ApS gået konkurs?
Nej, MG HOLDING HADERSLEV ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for MG HOLDING HADERSLEV ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i MG HOLDING HADERSLEV ApS?
Morten Gram er direktør i MG HOLDING HADERSLEV ApS.
Hvem er revisor for MG HOLDING HADERSLEV ApS?
MG HOLDING HADERSLEV ApS har senest anvendt EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev MG HOLDING HADERSLEV ApS stiftet?
MG HOLDING HADERSLEV ApS blev stiftet 29. oktober 2004.
Hvad er egenkapitalen i MG HOLDING HADERSLEV ApS?
Egenkapitalen var 40,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.