HAH HOLDING ApS
CVR 27760570 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
HAH HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Sønder Felding. Virksomheden er registreret i branchen engroshandel med andre maskiner og andet udstyr. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 3 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.03.2026) viser en egenkapital på 822 t.kr. og et resultat på 1.940 kr..
Konkursrisiko for HAH HOLDING ApS
0,6 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 70 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 27760570
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (22 år)
- Adresse
- c/o A-Selskabet ApS, Fabriksvej 2
7280 Sønder Felding - Kommune
- Herning
- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
Konkurser i branchen: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr - Selskabskapital
- 130 t.kr.
- Revisor
- Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 3 af 22 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 92,3 % |
| Likviditetsgrad | 1.297 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 22 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 3.824 kr. | 402 t.kr. | 30 t.kr. |
| Årets resultat | 1.940 kr. | 402 t.kr. | 30 t.kr. |
| Egenkapital | 822 t.kr. | 820 t.kr. | 417 t.kr. |
| Aktiver i alt | 890 t.kr. | 978 t.kr. | 486 t.kr. |
| Likvider | 32 t.kr. | 35 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 69 t.kr. | 159 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · Beierholm.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.04.2025 – 31.03.2026 | 183 | ||
| 01.04.2024 – 31.03.2025 | 151 | ||
| 01.04.2023 – 31.03.2024 | 192 | For sent | |
| 01.04.2022 – 31.03.2023 | 154 | ||
| 01.01.2021 – 31.03.2022 | 91 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 284 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 178 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 143 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 145 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 157 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 146 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 153 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 178 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 153 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 127 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 135 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 133 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 158 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 167 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 185 | For sent |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Bestyrelse | Steen Lorenz Johan Hansen | ||
| Bestyrelse | Peter Bennedsen | ||
| Bestyrelse | Anders Ulrik Schrøder | ||
| Ejer (100 %) | A-SELSKABET ApS | Nuværende | |
| Ejer (20 %) | A-SELSKABET ApS | ||
| Ejer (33 %) | Hokto Ltd | ||
| Ejer (33 %) | H&L INVEST ApS | ||
| Ejer (50 %) | A-SELSKABET ApS | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | Nuværende | |
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Stifter | H&L INVEST ApS | Nuværende |
Adressehistorik (5 flytninger)
| c/o A-Selskabet ApS, Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding | |
| c/o A-Selskabet ApS, Fabriksvej 2, 7280 Sønder Felding | |
| c/o HL-Invest ApS, Bregnerødvej 139, 3460 Birkerød | |
| Bregnerødvej 139, 2., 3460 Birkerød | |
| Bregnerødvej 144, 3460 Birkerød | |
| Bregnerødvej 144, 3460 Birkerød |
Tidligere navne
| HAH HOLDING ApS | – nu |
| CORENA HOLDING ApS | – |
| HAH HOLDING ApS | – |
| CORENA EFB HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- A-SELSKABET ApS Aktiv
- ALEBCO CORPORATION A/S Fusioneret
- ALEBCO CORPORATION A/S Aktiv
- ApS KBUS 8 NR. 2424 Aktiv
- BENAIR A/S Aktiv
- BORGES' ADMINISTRATIONSSERVICE ApS Aktiv
- BenAir Operations A/S Aktiv
- DANISH AEROTECH SALES A/S Aktiv
- EJENDOMSSELSKABET LILLELUNDVEJ HERNING ApS Aktiv
- GEOFIX PATENT ApS Aktiv
- HANGAR 4 STAUNING ApS Aktiv
- HERNING ERHVERVSPARK SYD ApS Aktiv
- JUTLANDIA FINANS A/S Aktiv
- JUTLANDIA HOLDING A/S Aktiv
- JUTLANDIA MANAGEMENT ApS Aktiv
- JUTLANDIA TOTAL SERVICES ApS Aktiv
- JUTLANDIA TRADING A/S Aktiv
- JUTLANFLOOR A/S Aktiv
- JUTLANPROFIL A/S Aktiv
- Landbrugskomplementaren Anpartsselskab Aktiv
- SNB ApS Aktiv
- Vardevej 2 ApS Fusioneret
Lignende virksomheder i Herning
- JUTLANFLOOR A/S Sønder Felding
- LYHNE RaaS Aps Herning
- Andersen Supply ApS Herning
- Sensort Europe ApS Karup J
- JNC Teknik ApS Herning
- ROOF Top Energy A/S Aulum
- Billig krangrej ApS Herning
- PVPro ApS Herning
- MULTICOLOR ApS Karup J
- A. FLENSBORG A/S Herning
- CP Denmark A/S Herning
- Klarholt Consulting ApS Herning
Spørgsmål og svar om HAH HOLDING ApS
Er HAH HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, HAH HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for HAH HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,9 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,6 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for HAH HOLDING ApS?
HAH HOLDING ApS har senest anvendt Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev HAH HOLDING ApS stiftet?
HAH HOLDING ApS blev stiftet 16. april 2004.
Hvad er egenkapitalen i HAH HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 822 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. marts 2026.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.