CARE2WEAR A/S
CVR 27593666 · Aktieselskab · Aktiv · Lav risiko
CARE2WEAR A/S er et aktieselskab, stiftet , med adresse i Roskilde. Virksomheden er registreret i branchen virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på 165 t.kr. og et resultat på -26 t.kr..
Konkursrisiko for CARE2WEAR A/S
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 66 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 27593666
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Stiftet
- (22 år)
- Adresse
- Betonvej 10
4000 Roskilde - Kommune
- Roskilde
- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Konkurser i branchen: Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse - Selskabskapital
- 500 t.kr.
- Ansatte
- 3 (2018)
- Revisor
- ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 21 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 55,8 % |
| Likviditetsgrad | 103 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 50 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 474 t.kr. | 515 t.kr. |
| Årets resultat | -26 t.kr. | -120 t.kr. |
| Egenkapital | 165 t.kr. | 191 t.kr. |
| Aktiver i alt | 296 t.kr. | 323 t.kr. |
| Likvider | 83 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 131 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 6.051 kr. | – |
| Gns. ansatte | 3 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 150 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 135 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 173 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 172 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 153 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 149 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 141 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 156 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 157 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 153 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 150 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 141 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 154 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 171 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 164 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 158 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 131 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 150 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 172 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 173 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Bestyrelse | Peter Søby Nielsen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Per Laursen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Birgitte Lønvig | Nuværende | |
| Bestyrelse | Egon Steen Toft | ||
| Ejer (100 %) | MOBILE M2M HOLDING ApS | Nuværende | |
| Revisor | GRANT THORNTON, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | ECO-TEAM STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Stifter | MOBILE M2M HOLDING ApS | Nuværende |
Adressehistorik (2 flytninger)
| Betonvej 10, 4000 Roskilde | |
| Københavnsvej 81, 4000 Roskilde | |
| Universitetsparken 7, 4000 Roskilde |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- ACREDO Lounge DK ApS Konkurs
- Hero Travel & Event ApS Konkurs
- Mure & beton Entreprenøren ApS Konkurs
- Scandilønn Aps Konkurs
- Svendborg Marketing Fyn ApS Konkurs
- Virtuel Design ApS Konkurs
- Wizz Holding ApS Konkurs
- Ascendium ApS Aktiv
- B. Lunch ApS Aktiv
- BEIJER ELECTRONICS A/S Aktiv
- BF Nordic ApS Aktiv
- CENTRUM FITNESS ApS Aktiv
- CVC ApS Aktiv
- Christian Bang Consult ApS Aktiv
- DCIDE ApS Aktiv
- ENNEAGRAMSTEDET ApS Aktiv
- Edifice Entreprise ApS Aktiv
- FORSIKRINGSMÆGLERGRUPPEN DANMARK ApS Aktiv
- Felicity Smart Infrastructure (Denmark) ApS Aktiv
- Grobits Holding ApS Aktiv
- Grobo ApS Aktiv
- HAMMER SØRENSEN HOLDING ApS Aktiv
- Hammershuse ApS Aktiv
- IT Løsningen ApS Aktiv
- Lightpole ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Roskilde
- WILLAUME EJENDOMME ApS Roskilde
- Medical & Vigilance ApS Roskilde
- Komplet Borydning ApS Roskilde
- Claus Bunkenborg Consulting ApS Roskilde
- GoA4You ApS Roskilde
- EKA Consult ApS Roskilde
- WorkSense ApS Viby Sjælland
- HR Bygherrerådgivning ApS Jyllinge
- Complexus Consulting ApS Roskilde
- REUNERT INVEST ApS Roskilde
- PG Executive ApS Jyllinge
- Ready About ApS Roskilde
Spørgsmål og svar om CARE2WEAR A/S
Er CARE2WEAR A/S gået konkurs?
Nej, CARE2WEAR A/S er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for CARE2WEAR A/S?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,6 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for CARE2WEAR A/S?
CARE2WEAR A/S har senest anvendt ECO-TEAM statsautoriseret revisionsanpartsselskab.
Hvornår blev CARE2WEAR A/S stiftet?
CARE2WEAR A/S blev stiftet 1. januar 2004.
Hvad er egenkapitalen i CARE2WEAR A/S?
Egenkapitalen var 165 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.