TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS
CVR 27513824 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Vejle. Virksomheden er registreret i branchen murerarbejde. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 2 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 420 t.kr. og et resultat på 111 t.kr..
Konkursrisiko for TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 27513824
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (22 år)
- Adresse
- Novavej 7
7100 Vejle - Kommune
- Vejle
- Branche
- Murerarbejde (439100)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 1 (2018)
- Revisor
- Beierholm
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 2 af 22 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 59,7 % |
| Likviditetsgrad | 245 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 680 t.kr. | 644 t.kr. | 688 t.kr. |
| Årets resultat | 111 t.kr. | 32 t.kr. | 180 t.kr. |
| Egenkapital | 420 t.kr. | 360 t.kr. | 428 t.kr. |
| Aktiver i alt | 704 t.kr. | 1,0 mio. kr. | 811 t.kr. |
| Likvider | 127 t.kr. | 522 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 279 t.kr. | 685 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 36 t.kr. | 16 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 1 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Beierholm.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 176 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 177 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 180 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 187 | For sent | |
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 181 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 179 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 228 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 152 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 156 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 142 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 146 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 152 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 142 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 155 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 141 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 157 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 144 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 162 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 127 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 161 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Ejer (100 %) | TFS HOLDING VEJLE ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Gert Østergaard | ||
| Revisor | EKL REVISION, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | ||
| Revisor | K2 TOP ApS | ||
| Revisor | Revifred ApS | ||
| Stifter | Gert Østergaard | Nuværende |
Adressehistorik (1 flytninger)
| Novavej 7, 7100 Vejle | |
| Novavej 7, 7100 Vejle |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- TFS HOLDING VEJLE ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Vejle
- E. OG E. EGSGAARD ApS Give
- Mureren og håndlangeren ApS Vejle
- JL-BYG V JIM LODAHL ApS Give
- MC byg & bolig ApS Vejle
- Amos-byg ApS Give
- E.D. Byg & Invest ApS Vejle
- TMK Bolig ApS Bredsten
- Murerfirmaet Høgsborg ApS Vejle
- AI byg v. Murermester Anders Iversen ApS Give
- Murerfirmaet Jonas Pedersen ApS Egtved
- Murermester Morten Gytz ApS Bredsten
- Kjær & Olesen BYG ApS Vejle Øst
Spørgsmål og svar om TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS
Er TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS gået konkurs?
Nej, TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS?
TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS har senest anvendt Beierholm.
Hvornår blev TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS stiftet?
TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS blev stiftet 29. juni 2004.
Hvad er egenkapitalen i TREKANTENS FACADERENOVERING OG SANDBLÆSNING ApS?
Egenkapitalen var 420 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.